Sağlıklı Bir Şekilde Nasıl Bronz Görünebiliriz?

Bronzluğun en güzel yanı yüzümüz daha canlı durduğu için daha az makyaja ihtiyacımızın olması.Birkaç makyaj tekniği ile ‘doğal bronzluğu’ yüzümüzde taşımamız mümkün, hem de birkaç malzeme ve birkaç dakikada! Buradaki en önemli nokta ürünleri uyguladığınız bölgelerdir.

Melis Bilgili Baki

 

Şimdi hayal edelim, bir tatildesiniz ya da güneşin altında yürüyüş yaptınız yüzünüzde önce nereler kızarır? Burnunuzun üstü, alnınızın çıkık bölgeleri, gözlerinizin altı ile şakak kemiklerinizin arası ve çeneniz. Bu bölgeler yüzümüzdeki en yüksek bölgelerdir ve güneş en çok bu bölgeleri görür. Bronz görünmek istiyorsak tam da bu bölgelere ürünlerimizi yerleştirmeliyiz. Ancak çoğu kişi bronz görünmek için bronz allığını şakak kemiğinin altına ve burnunun ucuna uygular. Bu uygulama doğal bronzluktan bizi uzaklaştırır.

 

Doğal bronzluk için vazgeçilmez ürünler ise krem allıklar ve koyu renk ince yapıda fondötenlerdir. Her ne kadar bu ürünler eşarba bulaşma riske olan ürünler de olsa bir transparan pudra yardımı ile bu durum kontrol altına alınabiliyordu. Ancak bu yaz maskelerimizi de düşünerek olabildiğince pudralı ve mat ürünlerden yana kullanmalıyız tercihimizi…

Renk tercihinde, doğrudan koyu bronzlara gitmektense, kendi ten rengimizin 2-3 ton koyu renginde pudralara gidebiliriz. Yapı olarak mat, doğal mat ve saten yapılarını tercih etmek doğal bir sonuç verecektir. Çünkü bronzlaştığımızda cildimiz kurur ve parlaklığını biraz yitirir. Parlak görünmemizin tek sebebi kullandığımız güneş kremleridir. Bu nedenle yapı olarak mata yakın tonlarda ilerlemek kurtarıcı olacaktır.

 

Doğal bronzluk sadece kahve tonları ile gelmez, gerçekten bronzlaştığınızda belirli bölgelerde kızarıklığınız devam eder. Bu nedenle pudralı ürünlerle bronz görünümümüzü verdikten sonra, normalde güneşte yandıktan sonra yüzümüzde en kızarık kalan bölgelere kırmızının tonları ile uygulamalar yapabiliriz. Uçuk kırmızı, gül kurusu ve pembe tonlarını oldukça seyrelterek burun üstümüze ve yanaklarımız ile göz altımızın arasında kalan bölgeye uygulamak oldukça canlı bir görünüm verecektir. Uyguladığımız allık tonlarında bir ruju hafifçe dudak ortasında da kullanmak bütün makyajımızı tamamlamamızı bile sağlayacaktır.Bu teknikleri kullanarak günlük makyajımızı tamamlamak oldukça kurtarıcı olacaktır.

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın