Sarı Saç Rengi Tonları Nelerdir?

Sarı Saç Tonları

Kadınlar sıklıkla saç rengini ve modelini değiştirmeyi düşünür. Kadınların en çok tercih ettiği sarı saç rengi, her kadının denemek istediği bir renktir. Ancak sarı saçlarda renk tonuna dikkat edilmesi gerekir. Sarı saç tonuna karar vermeden önce kuaförünüze danışmanız veya bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Sarı saç tonunu tercih etmenizde yardımcı olması için hazırladığımız yazımızı okumadan tonuna karar vermeyin.

sarı saç rengi tonları
sarı saç rengi tonları

Kadınların saçlarını boyatması ciddi bir değişikliktir. Sıklıkla başvurulan değişiklik yöntemi olan sarı saç tonuna karar verilirken dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen ve kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Doğal saç renginizin üzerine yapılacak tonlama, ombre veya ışıltı uygulamaları sizi farklı bir görünüme kavuşturacaktır. Açık saç renklerine sahip olanlar açık tonları tercih etmelidir. Koyu renk tonuna sahip olanlar ise koyu tonları tercih etmelidir. Ayrıca renk tonu seçilirken cilt tonunun açık veya koyu olmasına da dikkat edilmelidir.

Saçlarını Sarıya Boyatmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

  • Sarı saç rengine sahip olanlar sürekli olarak bakım yapmaları gerekir.
  • Kendinize yakışan bir sarı saç tonu belirlediyseniz ne kadar meşakkatli olsa da sürekli sarı saç kullanmak isteyeceklerdir.
  • Saç rengini korumak için bakım şampuanları, renk koruyucu şampuan ve doğal bakım yöntemlerinin kullanılması gerekir.
  • Koyu renk saçlara sahip olanlar için öncelikle saç açıcı ürünlerle saçlarını açmaları gerekir. Bir süre bekledikten sonra saç boyası uygulanmalıdır.

Sarı Saç Rengi ve Tonları

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.