Sımsıkı Bir Vücut Nasıl olur?

Bölgesel fazlalıklar ve vücuttaki sarkmalar hem kadınların hem de erkeklerin korkulu rüyası. Daha fit ve sıkı bir görünüm elde etmek isteyenlerin son dönemlerde en çok tercih ettiği uygulamalar arasında J Plasma yer alıyor. Hi-Def Liposuction uygulaması ile kombine yapıldığı zaman bölgesel zayıflama ve sıkılaşmada etkili sonuçlar elde etmeyi destekleyen J Plasma hakkında merak edilenleri Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Salih Onur Basat sizler için anlattı.

 

Sıkılaşma ve İncelmede Devrim

Sarkma ve elastikiyet kaybı yaşlanma, hızlı kilo alıp verme, doğum ya da sadece cilt yapısı sebebiyle meydana gelebiliyor. Bu durumda minimal invaziv bir uygulama olan J Plasma ile oldukça etkili sonuçlar elde ediyor ve cildin yeniden sıkılaşmasını sağlıyoruz. Uygulama temelinde helyum gazı ve radyofrekans enerjisinin birlikte kullanıldığı bir prensibe sahip. J plasma tekniğinde helyum gazı plazma enerjisine çevrilir. Uygulama hem yüzeye yakın hem de derinde olmak üzere iki tabakada uygulanır. Deri ve kas arasında, derinde bulunan bağların sıkılaşması sağlanırken daha yüzeyde yapılan uygulama ile derinin hemen altındaki bağların sıkılaşmasına yardımcı olunur. Bu sayede derinin elastikiyetini yeniden kazanması sağlanır. J Plasma uygulaması yaygın olarak vücuttaki sarkmalar için tercih edilse de yüz ve boyun bölgesindeki elastikiyet kaybı için de uygulanabilen bir yöntemdir. Yaygın olarak karın, sırt, kol, iç bacak ve gıdı bölgesinde tercih edilen bu uygulama ile bölgesel sıkılaşmayı ameliyatsız sağlamak mümkün oluyor.

 

Liposuction ile Kombine Edilebilir

Bölgesel fazlalıkları olan kişilerde düzenli diyet ve spor ile bölgesel kilo verme sağlanamıyorsa, kişi ideal kilosuna yakınsa Hi-Def liposuction ile fazlalıklardan kurtulmak mümkün oluyor. Ancak liposuction tek başına hem incelme hem de sıkılaşma için yeterli değil. Gelişen liposuction teknikleri arasında en güncel uygulama olan H-Def liposuction sonrası bir miktar sıkılaşma elde edilse de en iyi sonuçları almak için J Plasma uygulamasını da öneriyoruz. Elastikiyetini kaybeden cildin sıkılaşmasına yardımcı olmak için kullandığımız bu teknik oldukça basit ve kolay uygulanabilir olmasıyla da dikkat çekiyor. Deri altına soğuk helyum plazması uygulaması sonucunda bölgede bağ dokularının kısalması sağlanırken kolajen üretiminin artışına bağlı olarak sıkılaşma başlıyor.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan