Siyah Çerçeveli Gözlük Kimlere Yakışır

Siyah Çerçeveli Gözlük

Siyah renk gözlük modeli, yüz şeklimize uygun seçildiği zaman çok asil bir görüntü yaratacağı gibi ten ve saç rengimize de ayrıca dikkat etmemiz gereken bir gözlük rengidir. Numaralı gözlüklerde ayrı güneş gözlüklerinde ayrı dikkat etmemiz gereken noktalar bulunmaktadır.

Numaralı siyah çerçeveli gözlüklerde dikkat edeceğimiz nokta çerçevenin kalınlığı olmalıdır. Çünkü çerçevenin kalınlığı yüzümüze sert bir mizaç yerleştireceğinden ne kadar sempatik bir yapıya sahip olsak da ilk tanıştığımız kişilere olgun bir kişilik ve sert bir hava yansıtmaktadır. Eğer karşımızdakine böyle bir ön yargı oluşturmak istemiyorsak ince siyah çerçeveli gözlükler tercih etmeli hatta siyah çerçevenin yuvarlak modelini tercih etmeliyiz. Ancak numarası yüksek gözlük kullanmak zorundaysak bu siyah çerçevenin kalın camı gizleme gibi bir özelliği bulunduğundan mecburen kalın siyah çerçeve tercih etmeli ve bu modelin sert havasını yuvarlak gözlük tercih ederek kırmalıyız. Siyah çerçeveli gözlüklerde ayrıca dikkat etmemiz gereken konu ise saç ve ten rengimizdir. Koyu ten ve saç rengine sahipsek bu gözlük rengi yerine daha açık tonlar tercih etmeliyiz. Ten ve saç rengimiz daha açık tonlarda ise siyah çerçeveli gözlükleri tercih ederek çok şık bir görünüm elde edebiliriz. Bir diğer gözlük modeli olan çerçevesiz gözlük kimlere yakışır makalemize göz atmalısınız.

Siyah çerçeveli güneş gözlüklerine değinecek olursak burada dikkat edeceğimiz yerler ise ten rengi ve yüz tipimize uygun gözlük modelidir. Saç ve ten rengimiz açık renk ise siyah çerçeveyi tercih etmeli aksi halde bu çerçeve renginden uzak durmalıyız. Çünkü koyu renkliysek siyah çerçeve bizi boğacak ve kötü bir görünüme sahip olmamıza neden olacaktır. Model seçimlerinde ise siyah çerçeveli güneş gözlüklerin çok fazla alternatifi bulunmaktadır. Yüz tipimizi bulup ona uygun güneş gözlüğü modelini seçersek çok şık ve asil bir görünüm elde etmiş oluruz.

Yani işin özü, siyah çerçeveli gözlük kimlere yakışır diye soracak olursak eğer; ten ve saç rengimiz açık tonlarda ise güneş gözlüklerinde  şüphesiz bu rengi seçerek mükemmelliği elde edebiliriz. Numaralı gözlüklerde ise yine ten ve saç rengi önemli ancak burada dikkat edilmesi gereken siyah çerçevenin yakışması için seçeceğiniz gözlük modeli olmalıdır.

Aviator Gözlük Kimlere Yakışır

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

1 Yorum

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.