SpherofillCell – Celluknife İle Selülitlerden Tek Seansta Kurtulmak Mümkün!

Farklı türleriyle kadınların %90’ını etkileyen selülit, cilt yüzeyinde çukurlu-tümsekli portakal kabuğu benzeri  görünüme neden olan lokalize bir estetik cilt problemidir. Ülkemizde kullanıma sunulan Spherofill Cell – CELLUKNIFE isimli cihaz ile artık fibrotik selülitlerden tek seansta kurtulmak mümkün olabiliyor. Medikal Estetik Hekimi Dr Özgür Koldaş ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr Kamer Koldaş selülit sorununu 1- 2 gün içinde çözebilen bu yeni teknolojiyi anlattı.

”Çukurlar ve gamzeler” üzerinde etki önemli

Günümüzde selülit tedavisinde kullanılan pekçok yöntem bulunuyor. Bunların çoğu cilt tonunu iyileştirmek, fazla yağı azaltmak ve / veya mikro dolaşımı iyileştirmek için başarılı oluyor ancak tekrarlayan subkütanöz fibrozisin neden olduğu ‘’çukurlar/gamzeler’’ üzerinde etkili değiller.

Tek seansta uzun vadeli tedavi şansı

Türkiye’de yakın geçmişte kullanılmaya başlanan Spherofill Cell isimli cihaz uzun vadeli selülit tedavisi sağlıyor. Tek seansta gerçekleşen bu tedavi, selülitin yaygınlığına bağlı olarak yaklaşık bir saatten daha az bir sürede tamamlanabiliyor. Spherofill tedavisi selülit görünümünü azaltmak için kullanılan ve ameliyat gerektirmeyen bir prosedür.

Genel anestezi gerektirmiyor

Minimal invaziv bir işlem olan bu tedavi yöntemi genel anestezi gerektirmiyor. Spherofill teknolojisi, cildinizin hemen altındaki bağ bantlarını tedavi etmek için iğne boyutunda Radyo Frekans desteği olan bir yöntem kullanıyor. Etkinliği oldukça yüksek olan bu yöntemde tüm bunlara ek olarak işlem biterken cilt altına bırakılan proteolitik solüsyonun içerdiği enzimler tedavi edilen cilt altının tekrar yapışıp selülit görüntüsü oluşmasını engelliyor.

İki yıldan uzun süre selülitsiz görünüm sağlayabiliyor

Tedavi sonrası birkaç gün içinde olumlu sonuçlar görülebiliyor ve iki yıldan uzun süre boyunca selülitsiz cildin keyfi korunabiliyor. Spherofill Cell – CELLUKNIFE, fibrotik selülit (III ve IV. evreler) tedavisi için tasarlanmış yeni bir yöntem. Hastaneye yatış gerektirmeden ayakta tedavi ortamında, etkili ve uzun süre korunan sonuçlar sunuyor.

Portakal kabuğu görünümü ortadan kalkıyor

Spherofill Cell – CELLUKNIFE, hem derin hem de yüzeysel alandaki fibrozisli bölgeyi hassas bir şekilde hedefleyebiliyor. Bu alanları anında düzeltip, özellikle daha ileri düzeyde oluşan derin çukurlara ulaşıyor diğer taraftanda  portakal kabuğu etkisini kesin bir şekilde ve oldukça uzun bir süre için ortadan kaldırıyor. Deri yüzeyini aşağı doğru çeken septalar içinde yer alan fibrotik bağlar kesilirken oluşan travmatik süreç ile meydana gelen kanama yeni doku oluşumunu sağıyor, yağ dokusu çözülüyor.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın