Tatilde Kilo Almamak İçin Neler Yapmalıyız?

Tatilde doya doya gezmek, yeni yerler keşfetmek, yüzmek ve anı yaşamak çok güzel olsa da kilo almakta o kadar çekilmez oluyor. Peki, tatilde kilo almamak için neler yapmalıyız? İşte cevabı…

 

ÖNCELİKLE TATİLDE DENGELİ VE DÜZENLİ BESLENMEYİ İHMAL ETMEYİN

“Nasıl olsa tatildeyim” mantığıyla hareket ederek yediğinize dikkat etmeden bir tatil geçirirseniz kilolalarda o kadar hızlı bir şekilde gelecektir. Tatilde kilonuzu dengede tutmak ve fit kalmak istiyorsanız öncelikle dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz.

 

BOL BOL MEYVE TÜKETİN

Tatilde hiç şüphesiz sevilen en güzel atıştırmalık soğuk yaz meyveleriyle kilonuzu dengede tutabilir yaz boyunca fit kalabilirsiniz.

 

BOLCA SU İÇİN

Su hem sağlığımız için hemde kilomuzu dengede tutmak için en büyük yardımcımız. Tatilde bol bol su tüketerek enerjinizi yükseltebilir ve hareketi arttırarak hızla kilo verebilirsiniz.

 

METABOLİZMAYI HIZLANDIRMAK İÇİN; PUL BİBER VE ÇÖREK OTU

Tatild her gün düzenli olarak şu tüketirken yanında 2 fincan yeşil çay tüketilmesi de kilo kaybını hızlandırıyor. Bununla beraber pul biber, çörek otu, yoğurt gibi yiyeceklerde metabolizmayı anında hızlandırıyor.

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın