Yaz Meyveleriyle Ferahlayacağınız Smoothie Tarifleri

Yazın vazgeçilmezi smoothie, yaz meyveleriyle ayrı güzel! İşte yaz meyveleriyle yapılan bazı smoothie tarifleri…

 

YAZIN VAZGEÇİLMEZİ; ÇİLEKLİ SMOOTHİE

Yazın geldiğini çileklerin raflara geldiğinde anlıyoruz. Çilek her yaz olduğu gibi bu yazda vazgeçilmezlerimizden. Yapılışı ise;

1 bardak sütün içerisine iki avuç dolusu çileği ekliyor ve üzerine de birkaç damla doğal vanilya özütü de ekleyerek tüm karışım eriyinceye dek karıştırıyoruz. İşte bu kadar!

 

BUZ GİBİ! ; KARPUZLU SMOOTHİE

Yaz denince akla gelen ilk şeydir karpuz… Yazın gelmesini ona kavuşmamızdan özleriz hep. Yapılışı ise;

1 dilim karpuz, birkaç yaprak tazen nane, yarım limon suyu birleştirin ve hepsini eriyinceye dek karıştırın ardından içerisine 5 parça buz ilave edin. Karpuzlu smoothie’niz hazır!

 

YAZ; ŞEFTALİ SMOOTHİE İLE GÜZEL!

Yazın sevilen meyvelerinden biri de şeftali smoothie ile ayrı güzel. Hem sağlıklı hem de leziz meyvemiz şeftaliyle smoothie ise böyle yapılıyor;

1 adet şeftali, 1 çay bardağı kefir ve yarım çay karışı tarçını birleştirerek karışım birbirine tamamen karışıncaya dek çırpın ve ardından üzerine 5 parça buz ekleyin. Afiyet olsun!

 

EKŞİCİLERE; VİŞNELİ SMOOTHİE

Tatlıdan çok ekşi severseniz vişneli smoothie tam size göre! Yapılışı ise;

2 avuç dolusu vişne, yarım bardak süzme yoğurt ve 1 çay kaşığı balı  karışıncaya dek iyice çırpın ve ardından üzerine 5 parça buz ekleyerek vişneli smoothie’nin tadını doyasıya çıkartın!

 

YAZ DENİNCE AKLA GELEN; ÜZÜMLÜ SMOOTHİE

Yaz denince akla gelen bir diğer meyvemiz üzüm, smoothie ile ayrı güzel… Yapılışı ise;

2 avuç kırmızı üzüm, 1 bardak badem sütü, küçük bir taze zencefil ve birkaç yaprak taze naneyi güzelce çırpın ve ardından üzerine 5 parça buz ekleyin. Afiyet olsun!

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın