Yaza Geçişte Cildinizi Nemlendirmek İçin Tüyolar

Cildimiz kışın kurumalara, çatlaklara ve tahrişe kötü hava şartlarından dolayı maruz kalsa da yaza geçişte bunlardan kurtulmamız çok kolay… Devamı yazımızda…

 

NEMLENDİRME İŞLEMİ

Cildimiz mevsim geçişlerinde normalden çok daha fazla kuruyor ve nem ihtiyacı duyuyor. Bu nedenle cildinize uygun nemlendirici kremi sabah akşam düzenli olarak cildinize sürün ve kurumaların önüne geçin.

 

TONİK İŞLEMİ

Cildin nem ihtiyacı fazla olsa da o nemi kaybetmemeye de ihtiyacı var. Bu konuda en büyük yardımcınız tonikler! Yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun tonikle cildinizi güzelce silin ve nemin uzun süre cildinizde kalmasına izin verin.

 

ÖLÜ DERİDEN ARINDIRIN

Yazın yüksek sıcaklar nedeniyle cilt hızlıca nemini kaybeder ve ölü deriyi meydana getirir. Bu nedenle nemlendirme işleminden sonra ölü deriyi de arındırmak çok önemli. Mutlaka düzenli olarak haftada en az iki kez hazır peeling ile cildinizi ölü derilerden hızlıca arındırın.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın