Yazın Evden Çalışanlara Hayatlarını Kolaylaştıracak Öneriler

Yazın çoğumuz tatilde olsak da çoğumuz çalışmaya devam edeceğiz. Bazıları ise tatilin keyfini çıkartırken çalışmaya devam edecekler. Sizde yazın evden çalışanlardansanız bu yazımız sizin için…

 

GÜNE SADE BİR KAHVALTIYLA BAŞLA

Sabah ilk aktivitemiz kahvaltı yapmak oluyor fakat kahvaltıda yediğimiz yiyecekler gün içerisindeki enerjimize oldukça etki ediyor. Bu nedenle sabah kahvaltıda ağır şeyler tüketirseniz gün boyu mide ağrıları çeker ve işinize odaklanamazsınız bunun yerine hafif yiyeceklerle başlarsanız enerjiniz yüksek olacak ve böylelikle gün boyu zinde olarak kafanızı daha rahat işe verebileceksiniz.

 

ARADA BALKON MOLASI

Evden çalışanların en ihmal ettiği konu ise arada durmak ve nefes almak. Evden çalışırken evimizi iş yeri gibi görüyor ve kendimizi sadece işe verdiğimiz için bir sür sonra yoruluyor ve enerjimizin kalmadığını hissediyoruz. Bunun yerine arada durmayı balkona çıkıp nefes almayı ihmal etmemeli beynimizi dinlendirmeliyiz.

 

YÜRÜYÜŞÜ İHMAL ETME

Evlerden çalıştığımızda hareketsizlikte beraberinde geliyor. Tüm gün bilgisayar başında olduğumuz için beden kaskatı oluyor ve devamında zamanımızı ağrılarla geçiriyoruz bunun olmaması için gün içerisinde dışarı bile çıkamıyorsanız evin içerisinde turlayın imkanınız varsa tabii bir saatlik yürüyüş de size çok iyi gelecektir.

 

SUYU İHMAL ETME

Özellikle çalışırken konsantrasyonumuzu arttıran en önemli içecek olan suyu ihmal etmemeliyiz. Yazın sıcaklarında bünyemiz normal su ihtiyacından çok daha fazla suya ihtiyaç duyuyor bu nedenle bol bol su içmeli ve su içmeyi ihmal etmemeliyiz.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın