Yazın Cilt Bakımında Yapılması Gerekenler

Kış mevsiminden yaza geçişte cildimiz soğuk hava şartlarından kaynaklanan kurumalara ve çatlaklara maruz kalabiliyor. Peki, yazın kavurucu güneşten cildimizi korumak için neler yapılmalıyız? İşte cevabı…

 

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNİ DEĞİŞTİRİN

Kıştan yaza geçerken yapılması gereken en önemli şey, cilt bakım ürünlerini değiştirmek olacak. Çünkü, kışın hava şartlarından dolayı kuru ve nemsiz bir cilde sahip olurken, yazın kuruluk sorunu çözülecek ve ağır nemlendiricili kremleriniz cildinize zarar verecektir. Bu nedenle yazın daha hafif ve su bazlı nemlendiricileri kullanmayı tercih etmelisiniz.

 

CİLDİNİZİ GÜNEŞTEN OLABİLDİĞİNCE KORUYUN

Yazın kavurucu güneşlerde cildimiz güneşten o kadar etkileniyor ki zamanla leke oluşumları meydana gelebiliyor. Bu nedenle yazın güneş kremi sürmeden sakın dışarı çıkmayın. Eğer güneşe kremle çıkarsanız cilt lekelerinden kurtulur ve cildinizi daha sağlıklı ir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

CİLDİNİZİ DEVAMLI TEMİZ TUTUN

Cildiniz kışın olduğu gibi yazında mikropları taşır ve kirli bir görünüm meydana gelir. Bu nedenle gün içerisinde sık sık yüzünüzü ister yüz temizleme jeliyle ister suyla yıkayıp temizlemelisiniz. Bunun dışında sürdüğünüz makyajda uzun bir süre cildinizde kalırsa cilde zarar verebiliyor bu nedenle iki saatte bir makyajınızı tazelemelisiniz.

 

HAFİF MAKYAJ TERCİH EDİN

Kışın soğuk hava şartlarından yaptığımız makyaj çabuk uçuyor ve bir saat olmadan yüzümüzden gidiyordu. Bunun için makyajımızı biraz abartılı kullansak da yazın bu çabaya hiç gerek duymayacağız. Fakat yazında abartı makyaj güneşle beraber kötü bir görünüme yol açacaktır. Bu nedenle yaz boyunca hem cilt sağlığınız hem de güzelliğiniz için cildinize hafif makyaj yapmayı tercih edin.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın