YENİ YIL ÖNCESİ ŞOK BAKIM!

Yeni yıla sayılı günler kala hazırlıklar hızlandı. Yeni yılın heyecanı ve coşkusu her yeri sararken yılbaşı gecesi için planlarımız da şekilleniyor. Chic Nail Beauty and Cosmetic’in kurucusu Burcu Güzel Davud, küçük ama etkili dokunuşlarla bu özel gecenin yıldızı olmak için yapabileceğiniz bakımları açıkladı.

‘’ÖNCELİĞİNİZ IŞIL IŞIL BİR CİLT OLMALI’’

Yılbaşı gecesinde göz alıcı görünmek için önceliğin cilt bakımı olduğunu belirten Burcu Güzel Davud, ‘’Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil; aynı zamanda ruh ve beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cildin verdiği özgüven ve moral ile kendinizi daha canlı ve genç hissetmeniz mümkün. Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek doğasını anlamak ve doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak çok önemli. Bu konuda uzmanlardan mutlaka destek alınmalı. Cildinizin ihtiyaçlarını anlamak ve buradan hareketle cilt tipine uygun ürünlerle doğru bakımın uygulanması sizi bu özel gecede parlatacaktır’’ dedi. 

’YILBAŞI GECESİ GÖZ ALICI BİR TIRNAĞI HAK EDİYOR’’

Kadınların sıklıkla yaptırdığı tırnak işlemlerine de değinen Davud, ‘’Neredeyse her kadının güzellik rutini arasında bulunan, tırnaklara doğru manikürü uygulamak ilk önceliğimiz. Bakımlı ve güzel görünen eller için tırnak bakımı büyük önem taşıyor. Tırnak etlerinin yapısına bağlı olarak doğru törpü şeklinin tercih edilmesine dikkat edilmelidir.’’ açıklamasında bulundu.

Tırnak bakımında bu noktada protez tırnak işlemi ile istenilen, hayal edilen tırnak şekli ve modeline sahip olmanın mümkün olduğunu da belirten Davud, ‘’Yılbaşı gecesi için simli, parıltılı tırnaklar en çok tercih edilenler arasında. Tabii her kadının vazgeçilmezleri arasında bulunan kırmızı da oldukça revaçta. Yeşille renklendirilmiş nail artlar, kış temaları da bu dönemde çokça tercih edilmekte’’ diye konuştu.

GÖZ MAKYAJINA YENİ YIL IŞILTISI

Yılbaşı gecesi birbirinden çarpıcı ve cesur makyaj tarzlarının tümünden faydalanılabileceği söyleyen Burcu Güzel Davud, ‘’ Bu özel gecede dilediğiniz tarzı özgürce deneyebilirsiniz. Yılbaşı gecesi için nasıl bir plan yaparsanız yapın, bu gecede seçtiğiniz kıyafetler, tercih ettiğiniz makyaj stili ve saç modeli ile kendinizi çok daha keyifli ve enerjik hissedebilirsiniz. Bu yüzden renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Yeni yıl makyajı için kullanacağınız makyaj malzemelerini ve tekniklerini doğru seçtiğiniz takdirde makyajın tüm gece boyunca bozulmadan kalacağına emin olabilirsiniz. Bunu dışında son dönemlerde popülaritesi daha da artan kalıcı makyaj uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilt üzerine, dikkat çekici ve ışıltılı farlar kullanabilirsiniz. Ancak eğer yılbaşı makyajının imzası sayılan kırmızı ruju kullanmayı düşünüyorsanız, göz makyajını dengeli bir yoğunlukta tutmanızda fayda var. Tabi makyaj tarzınıza uymaması halinde ruj seçiminde kırmızı yerine başka renkleri de tercih edebilirsiniz. Ancak yılbaşı makyajı gelenekleri ve trendlerine uygun bir stil yakalamak istiyorsan, kırmızı rujunuzu mutlaka çantanıza eklemelisiniz’’ dedi.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın