Zamanı Geriye Almak İster misiniz?

Stres, yaşam tarzı alışkanlıkları, güneş ışınlarının zararlı etkileri ve yaşlanma belirtileri sonucu görünümde değişiklikler yaşanması doğaldır. İnce çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar gibi deformasyonların oluşması sonucu daha yaşlı ve yorgun bir görünüm ile karşılaşılabilir. Zamanı gerçek anlamda geriye çevirmek mümkün olmasa da daha genç bir görünüme kavuşmanın en etkili yollarının neler olduğunu Op. Dr. Mert Sandıkcı’ya sorduk.

 

Botoks ile Kırışıklıklar Derinleşmeden Önlem Alınabilir

 

Cilt ihtiyaçlarının zamanla ve yaşlanmayla birlikte arttığına dikkat çeken Op. Dr. Mert Sandıkcı açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar yaşlanma göstergeleri arasında sayılabilir. Botoks görünür çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılmasında en etkili ve güvenli yöntemler arasında yer alır. Enjekte edildiği bölgedeki kasları zayıflatarak ya da geçici olarak felç ederek enjeksiyon bölgesindeki çizgileri yumuşatır. Böylece kasların kasılması ve kalıcı çizgiler haline gelecek kırışıklıkların oluşması önlenebilir. Botoks ile henüz derinleşmeyen mimik izlerinin hafifletilmesi de mümkündür. Kaş arasına, dudak üstü çizgilere ve kaz ayaklarına güvenle uygulanabilen botoks özelleşmiş etkilere de sahiptir. Aşırı terleme, migren ve bruksizm temelinde de botoks tedavisi ile başarılı sonuçlar alabiliyoruz. Masseter kasının çok gelişmesi sonucu yüzde oluşan kare hatları yumuşatarak V şekilli bir yüz şekli elde edebiliyoruz.”

 

Dolgu ve Yağ Enjeksiyonu ile Daha Genç Yüz Hatlarına Kavuşmak Mümkün

 

Yaşlanmayla birlikte yüz dokusunun inceldiğini ve hacminin kaybolduğunu söyleyen Op. Dr. Mert Sandıkcı cildin dolgunlaştırılması, çizgilerin düzeltilmesi ve yüz hatlarının eski hale getirilmesi için derinin altına dermal dolgu maddelerinin enjekte edilebileceğini dile getirerek açıklamalarına devam etti: “Dolgu enjeksiyonunda genellikle hyaluronik asit içerikli dermal dolgu maddelerinin kullanılması söz konusudur. Hyaluronik asitin en temel özelliği 1000 katı kadar su tutabilmesi ve cildi ihtiyaç duyduğu nem ile buluşturmasıdır. Hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddeleri enjekte edildikleri bölge cildini nemlendirir, hacimlendirir, ince kırışıklıkların ve izlerin belirginliğini azaltır.  Alternatif bir yöntem olan yağ enjeksiyonunda ise kişinin vücudunun uygun bir bölgesinden alınan ve işlemden geçirilen yağ kullanılır. Yüze uygulanan yağ enjeksiyonuyla derin kırışıklıkların görünümü azaltılabileceği gibi elmacık kemiklerinin dolgunlaştırılması ve dudaklara hacim kazandırılması da mümkündür.”

 

Jalupro Vlift Superhydro ile Sarkmalardan Kurtulun

 

Son zamanlarda popülerliği giderek artan Jalupro V lift Superhydro uygulamasının lifting etkisi yaratabileceğini belirten Op. Dr. Mert Sandıkcı: “Jalupro V Lift Super Hydro özel bir enjeksiyon tekniği kullanılarak gerçekleştirilen bir prosedürdür. İçeriğinde çok yüksek oranda Hyaluronik asit içeren moleküller olduğundan cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Cildin onarımına katkıda bulunan Jalupro Vlift Superhydro aynı zamanda fibroblast üretimini ve kolajen sentezini tetikler. 6+1 uygulaması sayesinde Jalupro Vlift Superhydro tek uygulamada lifting etkisi sağlayabilir.” dedi.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın