Ankara’nın Sağlık, Güzellik ve Bakım Adresi; NZ Balizza

NZ Balizza, tamamen sektörde yaşadıkları eksiklikleri gören 2 kadın girişimci tarafından hayata geçirilen, önce bütüncül sağlığı sonra bütüncül güzelliği hedefleyen, kadınlara özel çok amaçlı büyük bir proje. Spordan, kuaföre, tırnaktan, kilo vermeye kadar bir kadının arzu ettiği tüm uygulamaların yer aldığı NZ Balizza; bütüncül sağlık ile içten gelen güzelliğin keyfini çıkarmak isteyenlerin adresi olacak.

Peki, NZ Balizza danışanlarına hangi hizmetleri sunuyor? 

NZ Balizza, fonksiyonel tıp kliniği ile sağlıklı zayıflamadan, fizyoterapistlerimiz eşliğinde yapılan pilates ve yoga derslerine, tecrübeli  uzman estetisyenlerimiz ve FDA onaylı cihazlarımız ile birlikte uygulanan cilt bakım protokollerinden, sıkılaşma-incelme, selülit tedavilerine, dünya trendlerini ve yeni teknikleri takip eden alanında uzman kuaför kadromuzdan, makyözlerimiz, maniküristlerimiz ile saç, makyaj, tırnak bakımına dair her şeyi bulabileceğiniz, özel günlerinize eşlik edebilecek vip hizmet sunmaktayız.

 

Spordan, kuaföre, tırnaktan, kilo vermeye kadar bir kadının arzu ettiği tüm uygulamalar burada mevcut. Aslında bütünsel güzellik için her şey burada diyebiliriz. Sizce bütünsel güzellik nedir? Bir kadın buraya gelince kendini nasıl özel hissediyor, anlatır mısınız?

Bizce bütünsel güzellik öncelikle sağlıktır. Sağlık içerden dışarıya doğru gelişir. Bunun için danışanlarımız için çok yönlü sağlık hedefliyoruz. Fonksiyonel tıp diyetisyenliği, içerisinde sağlıklı ürünlerin bulunduğu (gıdadan kozmetiğe her şey) wellness marketimiz, FDA onaylı en ileri teknolojiye sahip cihazlarımız, alanında uzman çalışanlarımızla özel hissetmemek mümkün mü?

Merkezimiz de sporunu yapıp cilt bakımına, oradan da kuaförüne inebilmek, bütün bunları yaparken aralarda Balizza Cafe’de dostlarıyla hoş sohbet eşliğinde, sağlıklı atıştırmalıklar ve zengin kahve seçenekleriyle gününü tamamlamak biz kadınlar için en keyifli zamanlardır.

Yeni dönem için hazırlıklar yaptınız mı? Yeni cihazlar, yeni uygulamalar olacak mı?

Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki, biz merkezimizi kurarken dünyanın en çok beğenilen tercih edilen FDA onaylı cihazlarını aldık. Bunu niye yaptık? NZ BALİZZA’ya hizmet almak için gelen danışanlarımıza düşünmeden güvenle burada en iyi cihazla en iyi hizmeti alabilecekleri inancını vermek istedik ve tabi ki bu inancı zinde tutabilmek için dünyadaki yenilikleri takip ediyoruz. Etkinliğini ve güvenilirliğini araştırdığımız cihazlarımız var, bu cihazlar da yeni sezonda sürpriz olsun diyelim.

Yaz sezonunda danışanlarınız hangi uygulamaları daha çok tercih ediyor?

Yaz deyince tabi ki fit ve güzel olmak geliyor akla… Dolayısıyla yaz sezonunda en çok tercih edilen uygulama Accent prime cihazımız ile sıkılaşmak ve selülitlere veda etmek mümkün. Bunun yanında soprano buz lazer titanium cihazı ile yazın bile tüylerimizden kurtulma avantajına sahip olduğumuz için, lazer epilasyonu da çok revaçta. Yazın en çok tercih edilen diğer bir işlem iğnesiz mezoterapi işlemidir yaz sıcağında makyajın kalıcılığı biraz zordur onun için mezoterapi ile nemi artmış, kırışıklıkları azalmış, elastikiyeti artmış, kolajen sentezi tetiklenmiş iyi canlı bir cilt hedefleriz ,korkulan durum agresif cilt bakımlarından sonra yaşanan kalıcı güneş lekeleridir. Son teknoloji cihazlarımız, alanında uzman estetisyenlerimiz ve medikal cilt bakım ürünlerimizle cildinizi yaz güneşine çok sıkı hazırlıyoruz.

Türkiye’de güzellik algısı sizce ne durumda?

Türkiye’de güzellik algısı dejenere olmuş durumda. Maalesef gençler güzelleşme uğruna merdiven altı mekanlarda, son derece amatör ellere teslim oluyor, içeriklerine dikkat etmedikleri bol toksin ve kimyasal içeren ürünler kullanıyorlar. Bunun sonucunda geri dönülmez hatalar yaşanıyor. Bu konuda gençlerin bilinçlenmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Elimizden geldiğince hem sosyal medyamızdan hem de danışanlarımızı yüz yüze bilinçlendirmeye çalışmaktayız.

Güzellik konusunda tüyolarınız neler olur okuyucularımıza?

Güzelliğin içten dışa doğru olduğunu daha önce de vurgulamıştık. Güzelliğin olmazsa olmazı tabi ki sağlıklı beslenmektir. Sağlıklı beslenme ve bol su tüketimine dikkat etmelerini, kullanılan makyaj malzemelerinin ve kremlerin temiz içerikli mineral bazlı olmasına, FDA onayı olmayan cihazlarla işlem yaptırmamaya, profesyonel ürünlerle düzenli bakım yaptırmaya özen göstermelerini tavsiye ederiz. Bunun yanında tabi ki olmazsa olmaz 7’den 70’e spor diyoruz. En önemli mottomuz çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır.

Peki, kliniğinizde pandemi süreci ve sonrası için ne gibi tedbirler aldınız?

Biz NZ BALİZZA’yı kurmayı planlarken kullanılan birçok ürünün kişiye özel olmasını, hijyenin üst seviyede tutulmasını istedik. Çalışmalarımızı o doğrultuda yaptık. Aslında biz pandemi olmadan hazırlanmaya başlamışız.  Tabi bunların yanı sıra, çalışanlarımız sürekli maskeli, danışanlarımızı da maske ve HES kodu ile kabul ediyoruz.  Klima sistemimiz içeriye sürekli temiz hava vererek çalışıyor, bu çok önemli bir ayrıntı. Her işlem öncesi ve sonrası, ortamımız son sistem cihazlarla dezenfekte edilmekte. Randevularımızı kişi sayısını sınırlı tutarak vermekteyiz. Zaten merkezimize gelip hizmet alan misaifrlerimiz ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaktır.

NZ Balizza uygulamaları ile birçok güzellik merkezinden ayrıcalıklı ve daha donanımlı. Bu fikir nasıl ortaya çıktı?  Böyle donanımlı bir merkezi oluşturmak için emek çok büyük olmalı?

Bu sektörde hizmet alan kadınlar olarak böyle bir konseptin eksikliğini hissetmiştik ve ‘neden bu eksikliği biz tamamlamayalım?’ diyerek işe koyulduk. Tabi ki biz kadınların hak ettiği hizmeti ve ortamı sağlamak için güçlü bir ekip ile ince eleyip sık dokuduk. Emek olmadan meyve yenir mi?

Eklemek istedikleriniz?

Biz kendimize kullanmadığımız hiçbir ürünü veya denemediğimiz hiçbir cihazı merkezimizde bulundurmuyoruz. Misafirlerimiz bunu çok iyi bilir ama okurlarımız için de bunu eklemek isteriz. NZ Balizza’nın mottosu sağlıklı güzellik, biz sağlığa zarar verecek hiçbir unsuru danışanlarımıza sunmayız. Gelin, siz de bütüncül sağlık ile içten gelen güzelliğin keyfini çıkarın! Tüm Aysha okuyucularına sağlık ve güzellik dolu günler dileriz…

www.nzbalizza.com

@nzbalizza

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın