Assos’da Gezilecek Yerler

Çanakkale’nin Behramkale Köyü sınırlarında bulunan herkesin severek gittiği ve gitmek istediği meşhur Assos, dünyanın bilinen filozoflarından olan Aristolales’i de ağırlaşmıştır. Geçmişi ise, 7.  yüzyıla kadar varan bu yer hem doğal güzelliği hem de tarihi geçmişiyle herkesi büyülüyor. Peki, Assos’da nereleri gezebiliriz? İşte cevabı..

 

Athena Tapınağı

Sizde gün batımını doyasıya izlemeyi sevenlerdenseniz Athena Tapınağında bu eşsiz manzarayı hiç böyle güzel görmediğinize şahit olacaksınız. Assos’ un önemli simgelerinden olan Athana Tapınağı yaklaşık 236 metre yükseklikte olup size eşsiz manzarayı doyasıya çıkartmanız sağlıyor.

 

Behramkale

Buraya geldiğinizde kendinizi tarihi bir yolculukta hissedebilirsiniz.  Antik kentin orta bölümünde bulunan Behramkale, andezit taşlı evlerin içerisinde bulunan eşsiz bir yer.

 

Tiyatro

Assos’da yapılacak festivallere kapı açan Tiyatronun kökeni Milattan sonra 2. yüzyıla dayanıyor. Hem geçmişi hem sanatı doyasıya görme şansına sahip olacağınız bu yere mutlaka gelmelisiniz.

 

Agora

Yine geçmişten günümüze kadar gelmeyi başaran tarihi yerlerden biri olan Agora, antik çağlarda tüm dini, politik ve ticari süreçlerle ilgili önemli kararların alındığı binaların etrafında bulunan yer.

 

Antik Liman

Antik kentin faaliyetlerinin başladığı zamandan bu zamana kadar bu güzel yer ziyaretçilerine hizmet vermeye devam ediyor. Eşsiz güzellikteki bu limanı mutlaka görmelisiniz.

Kadırga Koyu

Osmanlı döneminde donanma üssü olarak kullanılan ve akşam rüzgarıyla bilinen bu yeri de bizce mutlaka görmelisiniz.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın