Çanakkale’nin Meşhur Yerleri

Tatil rotanız da Çanakkale varsa bu yazımıza bakmadan geçmeyin deriz.. Sizler için Çanakkale’nin Meşhur yerlerini derledik..

 

Çanakkale Şehir Merkezi’nden Başlayın

Çanakkale’ye gittiğinizde nereyi gezsem telaşından çıkmak için öncelikle şehir merkezine bir tür atın. Güzel sokakları ve binalarını ardından samimi insanlarını görerek Çanakkale’nin keyfini doyasıya çıkartın.

 

Aynalı Çarşı

İçerisinde sevdiklerinizle kolaylıkla bulabileceğiniz Çanakkale’ye özgü hediyelik eşyalar bulunurken gezerken ise adeta tarih kokan bir yerden geçtiğinizi hissedeceksiniz. Eğer gezdiğiniz tatil rotaların da oraya özgü eşyalar almayı ve saklamayı seviyorsanız burası görülmeye değer.

 

Kordon

Çanakkale’nin favori yürüme alanı olan Kordon’da yürümeden geçmeyin deriz. Sahil şeridinde olan kordon, etrafında restoranları, çay bahçeleri ve kafeleriyle manzaraya karşı eşsiz bir ortam sunuyor.

 

Çanakkale Deniz Müzesi

Sizde gezerken öğrenmeyi sevenlerdenseniz Çanakkale Deniz Müzesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. İçerisinde farklı bölümler ve yapacağınız pek çok farklı etkinlikler bulunuyor. İçerisinde gemiler ve hakkında detaylı bilgileri, döneme dair yapılan eşyalar, resim ve fotoğraf sergisi ve İhtisas kütüphanesi bulunuyor. İster görerek ister okuyarak tarihimizi daha detaylı öğrenme fırsatı Çanakkale Deniz Müzesinde mümkün.

 

Truva Atı

Kordon’ da bulunan Truva Atı, Brad Pitt’in oynadığı Troy filminde kullanılan at aslında. Film başka ülkelerde çekilse de çekimlerde kullanılan at bize hediye ediliyor ve o zamandan bu zamana kadar (2004’ten beri) kültürel bir özellik taşıyor.

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın