Bayramların İnsanlar Üzerindeki Olumlu Etkileri

Kurban Bayramı yaklaşıyor.. Peki, resmi be dini bayramlar bize neler katıyor? Hep beraber bakalım..

Bayramlar Paylaşma ve Yardımlaşma Duygusu Aşılar

Bayramlar sadece sevdiklerimizle beraber keyifli zaman geçirmeyi değil aynı zamanda bize paylaşma ve yardımlaşma duygusu da aşılıyor.  Özellikle dini bayramlarda komşumuzun, yakınlarımızın maddi durumlarına daha yakından şahit olabiliyor ve onlara yardım etme duygusu hissedebiliyoruz.

 

Bayramlar Sevdiklerimizin Değerini Daha İyi Anlamamızı Sağlar

Bayram geldiginde herkes ailesinin yanına gider ve sımsıcak bir aile ortamı oluşur. Fakat imkanı olmayanlar ise sadece arayabiliyorlar. İşte böyle durumlarda sevdiklerimizin değerini daha iyi anlıyor ve onlara kavusamamamızdaki burukluğu yaşıyoruz. İmkanı olanlar ise bunun ne kadar değerli bir şey olduğunu bir kez daha hatırlıyor.

Bayramlar, Bizleri Keyifli Bir Geçmiş Yolculuğuna Çıkartıyor

Bayramlarda anne baba ziyareti mutlaka yapılıyor. Eğer evliyseniz ve ailenize bayram için ziyarete geldiyseniz çocukluğunuz bir an için gözünüzün önünden geçecektir. Bayram sabahı o ilk heyecanınız annenize babanıza sarılıp ellerini öpüp bayram kutlama telaşınız.. Bayramlar ne olursa olsun asla unutulmuyor ve gelecekte güzel anılar bırakıyor.

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan