Bodrum’da Yeni Bir Hazine: Barbaros Reserve Bodrum Residences

İş dünyasının başarılı isimlerinden Damla Şener Akkaynak ile Barbaros Reserve Bodrum Residence, Barbaros Valley Residence ve çok daha fazlasını konuştuk. 

1-Damla Şener Akkaynak başarılı bir iş kadını. Ancak sizi tanımayanlar için kendinizden ve projelerinizden biraz bahseder misiniz?

Endüstri mühendisiyim, üniversiteden mezun olduktan sonra London Business School’ da MBA yaptım. Akabinde finans sektöründe çalışmaya başladım ve12 sene sonra Londra maceramı noktalayarak  İstanbul’ a döndüm. Şu anda aile şirketimiz Sera Group’da CFO’luk görevini yürütüyorum.  Şirketimiz Sera Group 23 yıldır Türkiye’de ve yurt dışında müteahhitlik ve yatırım projeleri gerçekleştirmekte.  Aynı zamanda TAV Havalimanları Holding, TAV İnşaat ve İDO’daki ortaklıklarıyla biliniyor.

Sera Group olarak ürettiğimiz toplam inşaat alanı, 2018 yılı sonunda 3 milyon metrekareye ulaşacak. Projelerimizden örnek vermemiz gerekirse İstanbul’ da Emaar Square projesinin konut, AVM ve ofis inşaatını başarıyla tamamlamış bulunmaktayız. İŞGYO ve NEF’in yatırımı olan İnistanbul projesinde 3000 konutun inşaatını yapıyoruz. Samsun’ da Avrupa Birliği projesi lojistik merkezi inşaatını tamamlamak üzereyiz. Ülkemizin çeşitli bölgelerindeki havaalanı terminallerinde de SERA imzası bulunmakta, Erzincan, Adıyaman yeni terminalleri, Gaziantep ve Esenboğa pist, apron yolları, vs. Bununla birlikte proje geliştirici kimliğimiz ile Peska Turizm Yatırım A.Ş. olarak, Bodrum Yalıçiftlik’te yakın zamanda teslimatlarını gerçekleştirmeye başlayacağımız Barbaros Reserve Bodrum Residences ve geçtiğimiz günlerde ön lansmanını yapmış olduğumuz Barbaros Valley Bodrum Residences adında iki adet rezidans projemiz mevcut.

2-Barbaros Reserve Bodrum Residences büyük bir proje. Kaç rezidansı bünyesinde barındırıyor? Evlerin kapasitesi kaç kişiye kadar konaklama imkanı sağlıyor?

Dünyaca ünlü, uluslararası beş yıldızlı otel yönetimi markası olan Kempinski’nin rezidans yönetimi ayrıcalığı ile hizmete girecek Barbaros Reserve Bodrum Residences projemiz, 33 dönüm arsa üzerinde net büyüklükleri 326 metrekare ile 674 metrekare arasında değişen rezidanslardan oluşmaktadır. Prestijli ve el değmemiş bir koy olan Barbaros Koyu’nda bulunan projemizin en önemli özelliklerinden biri, rezidansların sahip olduğu 3 metre tavan yüksekliği ile rezidans içerisinde tüm mahallerde çok ferah alanlar oluşturulmuş olmasıdır. Oda sayısı 3+1’den 7+1’e kadar değişiklik gösteren sadece 42 adet özel rezidanstan meydana gelen projemiz; geniş lounge alanları, dış ve iç bahçeler ve sonsuzluk havuzu gibi yaşama değer katan özellikleri de içerisinde barındırıyor. Özetle, Barbaros Reserve Bodrum Residences, yaşamını sevdikleri ile kalabalık içerisinde yaşamak isteyen kişiler için çok önemli tasarımlar sunuyor.

3-Proje Bodrum Yalıçiftlik’te mavi turun başlangıç noktasındaki el değmemiş Barbaros koyunda yapılanmış. Ulaşım için müşterilerinize sunduğunuz alternatif yollar nedir?

Evet, projemiz mavi turun başlangıç noktasında çok özel bir koyda yer alıyor. Projeye ulaşmak için, deniz yolu müşterilerimize sunduğumuz seçeneklerden biri. Bu sebepten proje kapsamında, rezidans sahiplerine tekneleri için iskele hizmeti ve tekne kiralama gibi hizmetleri de veriyor olacağız. Kos Adası’na 14 deniz mili, Simi Adası’na 83 deniz mili olan bu özel projenin, tekne meraklıları için çok özel bir lokasyonda olduğunu belirtmem gerekir. Karayolu ile de  Bodrum merkeze 14 km ,fakat kısa bir süre içerisinde tamamlanacak olan alternatif karayolu ile merkeze olan mesafemiz 6 km’ye düşmüş olacak.

4-Proje bazında bulunan ve mülk sahiplerini bekleyen olanaklar neler bahsedebilir misiniz?

Proje içerisinde, rezidans sahiplerinin hayatına renk katacak çok fazla unsur var. En önemli ayrıcalıklarımızdan biri tüm rezidans sahiplerinin, projemiz ile aynı koyda yer alan ve faaliyet gösterdiği 12 yıllık süreçte almış olduğu ödüller ile hizmet kalitesini belgelemiş olan Kempinski Hotel Barbaros Bay’in, tüm prestijli servis ve hizmetlerinden yararlanabilecek olmasıdır. Rezidans sahiplerine, concierge, housekeeping, catering ve özel davet hizmetleri, ödüllü SPA ve daha birçok hizmeti Kempinski kalitesi ile veriyor olmanın sağladığı güven bizim için çok kıymetli. Bununla birlikte, otel konforuyla tamamen tefrişli ve mefruşatlı, full mobilya ve ankastre donanımı ile 365 gün kullanıma hazır olan rezidanslarını, arzu ettikleri takdirde Kempinski Hotel Barbaros Bay aracılığı ile yapılacak kiralama hizmetinden yararlanabilecek ve yatırımları üzerinden gelir elde edebilecekler.

5-Barbaros Reserve Residences’ların bitişiyle aynı koyda başlattığınız yeni projeniz Barbaros Valley Residences’ dan da bahseder misiniz? Barbaros Valley aynı zamanda bireylere çiftlik sahibi olmayı vadediyor. Bu fikir kulağa çok ilginç geliyor, bize bunu açar mısınız?

Damla Şener Akkaynak

Barbaros Valley Residences, Barbaros Koyu’ndaki ikinci rezidans projemiz. 2+1 ve 3+1 rezidanslardan oluşan, tamamı bahçeli 73 özel dubleks rezidans. Projemizin en temel farklılığı; 2 ve 3 yatak odalı olmalarına rağmen, bu projemizde de çok geniş yaşam alanları sunuyor olmamızdır. Bu sebepten en küçük dairemiz 185 metrekare net ölçüye sahip. En büyük dairemiz ise 240 metrekare net alandan oluşmaktadır. Projemiz, sahip olduğu birçok özelliği ile kimileri için yazdan yaza ziyaret edilen Bodrum’u, yılın 12 ayı deneyimlemelerini sağlıyor.

Rezidans sahipleri için tasarladığımız Barbaros Farm’da, çiftlik hayatına dair her şeyi ailelerin çocukları ile yaşamalarına olanak veriyor proje. Toprağa dokunmak, kendi bahçesinde yetiştirdiği taptaze meyve ve sebzelerle beslenmek, gezen tavuk yumurtalarıyla hazırlanmış uzun köy kahvaltıları yapmak, mutlu çiftlik hayvanlarıyla vakit geçirmek, 73 özel aile için unutulmaz anılar biriktirmelerini sağlamak için tasarlandı.

6-Alanda çocukların vakit geçirebileceği ortamlar oluşturuldu mu?

Çocuklar, projemizin sahip olduğu ayrıcalıkları kurgularken önemli rol oynadı. Çocuklarımızın standart bir rezidans yaşamına değil, kişiliklerinin gelişiminde büyük rol oynayacak hareketli ve eğitici bir ortama sahip olmalarını hedefledik. Örneğin, çocuklara özel yelken kurslarıyla çocukların bir hobi edinmesini mümkün kılmak ve yeni Barbaroslar yetiştirmek istedik. Bununla birlikte, bahsetmiş olduğum Barbaros Farm’daki çiftlik hayatının da çocuklar için renkli ve eğitici zamanlar yaratacağına inanıyoruz. Daha da önemlisi, çocuklarımız uluslararası Keystone International School eğitmenleri tarafından gerçekleştirilecek yaz okulu programları ve Kempinski Hotel Barbaros Bay tarafından verilecek bebek bakıcılığı hizmetleri ile yıl boyunca keyifli zaman geçirmenin yanı sıra gelişimlerini sürdürebilecekler.

7-Misafirlerinizi farklı dünya mutfaklarını içeren 6 restorantta ağırlayacaksınız. Hangi ülkelerin lezzetleri Barbaros koyundaki projelerinizde yer alıyor?

Rezidans sahipleri, projemizin ve Kempinski Hotel Bodrum Bay’in içerisinde bulunan İtalyan, Vietnam ve Akdeniz mutfaklarından farklı tatlar sunan toplam 6 restoranı ziyaret edebilmektedir. Barbarossa Restaurant’ta, yaratıcı şeflerimizin yerel dokunuşları ile komşudan lezzetler bambaşka bir şölene dönüşüyor. Güneşli bir yaz gününde Ege’nin mavi sularında serinledikten sonra, Ege mezeleri ve klasik Ege lezzetlerinden “Karides Güveç”, “Kaşarlı Kidonya” veya “Enginarlı Levrek Buğulama” ile damaklarınızı şenlendirebilirsiniz.

8-Projelerin tiplerini nasıl tarif edersiniz?

Barbaros Reserve Bodrum Residences projemizde, tüm rezidans girişleri birbirinden bağımsızdır ve bu anlamda rezidans sahiplerinin mahremiyetleri korunmaktadır. Projede tek kat ve dubleks şeklindeki havuzlu bahçe katı rezidanslarımız ile büyük lounge alanlarına sahip rezidanslarımız mevcuttur. Müşterilerin gelmedikleri dönemde Kempinski aracılığı ile evlerini 3.kişilere kiralama opsiyonları olacaktır.

Barbaros Valley Residences projemizde bulunan Barbaros Koyu’na hakim rezidansların tamamı bahçeli dubleks villalardan oluşmaktadır.

9-Projeler için uluslararası ödüllere sahip Suyabatmaz Demirel Mimarlık ve peyzaj için Dünyanın en tanınmış peyzaj mimarı İspanyol Fernando Caruncho ile çalışmanızda sizi buluşturan nokta neydi?

Arif Suyabatmaz ve Hakan Demirel imzası taşıyan projelerimizin en önemli özelliği doğayla uyumlu ve özgün bir mimariye sahip olmalarıdır. Böylesine özel iki projede bu özgün mimariyi, evrensel anlamda başarıyı yakalamış bir peyzaj mimarı olan Fernando Caruncho’nun çok yoğun çalışmalar sonucu çıkardığı peyzaj projesi ile taçlandırdık. Bu anlamda, projelerimizi hayata geçirirken, kendi kulvarında en iyilerden olan kişiler ile çalışmak, projelerimizdeki ayrıcalıkları en iyi şekilde ortaya koymamıza olanak sağladı.

10-Son olarak yakın zamandaki diğer projelerinizden bahsedebilir misiniz?

Global bir gayrimenkul yatırım şirketi olma hayalimizin başlangıcı olarak Montenegro Budva’ da bir projeye başlıyoruz, otel ve rezidans olarak. Kadıköy’ de konut, ofis ve ticari alanları olan kentsel dönüşüm projemiz var. Hali hazırda devam eden projelerimizle inşaat taahhüt sektöründe hızlı büyümemiz devam etmekte.

Projenin videosunu izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=u3rWuExO8a4

 

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın