Cilt İzlerine Ne İyi Gelir: Cilt İzleri Giderme Yolları Neler?

Cilt İzleri Nasıl Geçer?

Biz bayanların kabusudur cildimizdeki lekeler. Güneşte fazla kalmak ,hamilelik, ağır makyaj sonucu havayla teması kestiğimiz den oluşan lekeler, sigara, hava kirliliği, sivilce izleri baş etmenlerdir. Aynaya her baktığımızda kendimizi mutsuz hissederiz.

Cilt İzleri Nasıl Geçer diye merak eden tüm bayanların bu yazıyı dikkatle okumalarını tavsiye ederim. büyük paralar ödeyerek güzellik merkezlerine giderek zamanlarını ve paralarını harcamaktan kaçınan bayanlar. Tabiat ananın bize sunduğu mucizeler hepimizin dolabında olan ve rutin olarak günlük kullandığımız malzemelerden oluşmakta. Buyurun hep birlikte cildimizdeki izlere nasıl bitkisel çözüm bulacağımızı birlikte okuyalım.

Cilt İzleri İçin Aloe Vera Jeli

Bitkilerin kralı diyorum ben her derde deva Aloe vera jeli. Aktarlarda bulabilirsiniz. Cildinize süreceğiniz bu jel inanın bana hem cilt hücrelerini yenileyecek hem de cildinizdeki izlerin kaybolmasına en etkili çözüm olacaktır. Ne zamana kadar kullanacağım diyenleri adeta duyar gibiyim.  sabah akşam cildinize süreceğiniz bu mucizevi bitkiyi bir ay düzenli kullanınca sonuca siz bile şaşıracaksınız.

Cilt Lekeleri İçin Soğan Kürü

Tabiatın bize sunduğu kırmızı soğana ne demeli ;Mucizeyi deneyerek görebilirsiniz.

Tabii kokusuna tahammül edebilirim diyenler için. Soğanı rendeleyip suyunu çıkaracaksınız. Bu suyu cilt izlerinin üstüne kulak karıştırma pamuğu ile sürün kuruduğunda; cildinizi yıkayarak bu küre 15 gün devam edin mucizeyi sizde göreceksiniz. Yüzünüzün tamamına değil tabi ki sorunlu bölgelere.

Cilt Lekeleri İçin Keçi Sütü Sabunu

Keçi sütünden yapılmış sabun ama mutlaka tanıdığınız bir aktardan almanızı tavsiye ederim. Yüzünüze köpürtüp sürecek on beş dakika bekleyeceksiniz. Sonra yıkayabilirsiniz Düzenli kullanıldığınızda emin olun yüzünüzdeki izlerin kaybolduğunu aynada görecek ve mutlu olacaksınız. Bizzat tarafımdan denenmiştir.

Hassas Cilt Bakımı için Limon Kürü

Son vereceğim yöntem hepimizin elinin altında olan Limon, Hassas cilde sahip olanlar limon suyuna organik gülsuyu ve bal katarak ciltlerinin iz kalmış kısımlarına akşam sabah sürerek yarım saat ciltte tutup yıkayarak farkı görebilirler. Hassas olmayan ciltler için direk limonu lekeli bölgelere sürerek Cilt izlerinden kurtulabilirler.

Sevgili bayanlar büyük meblağlar harcayarak cildimizi kimyasallarla harap etmenin bir anlamı yok. Yüce yaradan; doğanın koynundaki mucizelerinden faydalanmamız için hayvanlardan bizi akıl vererek ayırmıştır. Aklımızı kullanarak bu doğal organik bitkilerin mucizelerinden faydalanmaya ne dersiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cilt Lekeleri İçin Yapılması Gerekenler

Pürüzsüz ve Lekesiz Bir Cilt İçin Öneriler

Cilt Lekelerini Engelleyen Kuru Duy Maskesi

Cilt Lekeleri Tedavisi

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider?

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.