Çocuklar, Rahmi Koç Müzesi’nin Atölyeleri’nde Hem Eğlenecek Hem Öğrenecek

Mars’ta yaşam olur mu? Leonardo da Vinci, Haliç için nasıl bir köprü tasarlamıştı? Rahmi M. Koç Müzesi’nin mart ayı eğitim atölyeleri, Bilim ve Teknoloji Haftası’na özel hazırlandı. Çocukları hedef ve davranışlarına uygun yeni deneyimlere davet eden atölyelere yüz yüze ya da çevrim içi katılmak mümkün.

Elektrik Atölyesi (9-12 yaş)

‘Kağıttan Devreler’ atölyesinde çocuklar basit elektrik sistemleriyle tanışıyor ve ister kendilerine ister sevdiklerine fener hazırlıyor.
* Etkinlik: 5 Mart Cumartesi / Saat 14.00

Matematik Atölyesi (7-9 yaş)

Renkli Matematik Dünyası atölyesinde matematik ‘yaparak-yaşayarak’ öğreniliyor. Atölyede, Leonardo da Vinci’nin Haliç için tasarladığı köprüyü yapan çocuklar, tasarımın sınırının olmadığını deneyimliyor.
* Etkinlik: 12 Mart Cumartesi / Saat 14.00

Astronomi Atölyesi (5-7 yaş)

‘Kızıl Gezegen: Mars’ atölyesinde “Mars üzerinde bir yaşam olabilir mi?” sorusu soruluyor. Çocuklar, içinde yaşadığımız dünya ve Güneş Sistemi’ndeki farklı özelliklere sahip diğer gezegenlerin özelliklerini öğreniyor.
* Etkinlik: 19 Mart Cumartesi / Saat 14.00

Biyoloji Atölyesi (12-14 yaş)

“Peki Sen Neyin Şekerisin?” diye soran biyoloji atölyesinde, çocuklar besinlerdeki farklı şeker türlerini öğreniyor, atölye sonunda hazırladıkları içecekleri içiyor.
* Etkinlik: 26 Mart Cumartesi / Saat 14.00

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın