Datça’nın Meşhur Koyları ve Plajları

Tatil denince akla gelen ilk yer olan Datça’nın Meşhur koylarını ve plajlarını sizler için derledik..

 

KARAİNCİR PLAJI

Tatile ailesiyle gelenlerin en sevdiği plajlardan biri olan karaincir plajı denizi dalgasız ve kumluk bir alana sahip olduğu için çocuklarınızla rahatlıkla yüzüp keyifli zaman geçireceğiniz yerlerin başında geliyor. Tam bir aile merkezi olan bu plaj en sevdiğiniz yerlerden olacak.

 

PERİLİ KÖŞK PLAJI

Tatilde tercihiniz sakin sessiz yerler ise perili köşk plajı tam size göre. Tertemiz denize ve eşsiz manzaraya da sahip olması onu daha da güzel yapıyor.

 

BALIK ARIŞAN KOYU

Tertemiz ve durgun deniziyle ziyaretçilerini adeta hayran bırakan bu koyda aynı zamanda kamp yapabilirsiniz. Şunu belirtmeliyiz ki bu koyun etrafında hiç bir şey yok yani sadece siz varsınız. Bu nedenle ihtiyaç duyacağınız yer şeyi yanınızda alarak bu koya gelmelisiniz.

 

HASTANE ALTI PLAJI

Denizi de sahili de çakıl taşlık olan bu plaj, suyu ise tertemiz adeta içerisine girdiğinizde ayaklarınızı net bir şekilde görebiliyorsunuz.  Hem sakin hem de tertemiz denizi ile tatilcilerin gözde koylarından.

 

TAŞLIK PLAJI

Datça’nın en çok denize girilen yerlerinden olan taşlık plajı genelde tatillik evleri olan kişilerin ziyaret ettiği alanlardan biri.

 

KARGI KOYU

Merkeze yakın olmasıyla oraya gelen herkesin uğramadan geçmediği koylardan biri olan kargı koyu, denize girebilecek en en güzel alanlardan.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın