En Özel Bayram Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Ailemiz ve sevdiklerinizle toplu sofralarda buluştuğumuz bayram günlerini çok özledik. Bu kurban bayramında sevdiklerimizle kavuşmayı heyecanla bekliyor ve onlara layık özel bayram soframızı hazırlıyoruz..

 

ÖNCE LİSTE HAZIRLA

Bayram sofrası her zaman hazırladığımız sofradan çok farklı. Bu nedenle onun için ayrı özen göstermeli ve emek vermeliyiz. Bu nedenle öncelikle defter kalem alarak bir liste oluşturmalıyız. Listemize önce sofrada bulunması gereken çatal, bıçak gibi küçük aletlerden başlamalı ardından sofrada bulunması gereken tüm malzemeleri listemize eklemeliyiz. Bu liste sofrayı hazırlarken bize çok yardımcı olacak.

HAZIRLAYACAĞIMIZ YEMEĞE KARAR VERMELİYİZ

Kurban Bayramı’nda sofrada mutlaka kestiğimiz bayram eti olacak ama sadece bununla sınırlı kalmayacak. Yanına ister pilav ister cacık gibi sofraya renk katacak lezzetler katmanız da çok önemli. Bu nedenle yapacağınız yemeğe karar vererek onun içinde bir liste oluşturmalısınız. Listede yemek için gereken malzemeler olmalı ve o eksiklikleri gidererek yemek hazırlıklarına başlamalısınız.

HOŞ BİR KOKU DA EKLEYEBİLİRSİNİZ

Masanızda en önemli noktaları tamamladıktan sonra evin havasına da renk katabilir dilerseniz gül kokusu dilerseniz ferah bir koku kullanarak sofranızı misler gibi kokutabilirsiniz.

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın