Dar Alanlı Mutfaklar İçin Basit Ve Pratik Öneriler…

Küçük metrekareli eviniz ve dar alanlı ufak bir mutfağınız olabilir. Küçük mutfaklarda özellikle fazla eşya olduğunda hareket kabiliyeti ve iş yapmak oldukça zorlaşır. Bu konuda her geçen gün yeni fikirler üretiliyor. Ortaya çıkan fikirler sayesinde ev içinde bulunan ufak alanlar bile daha kullanışlı olacak şekilde dekore ediliyor. Mutfaklar için de bu durum geçerlidir. Biraz araştırma yaparak küçük alanlar için oluşturulmuş dekoratif malzemeler kullanarak ekstra alanlar yaratmak biraz da yaratıcılığınıza bağlı…
 

mutfak

Mutfak dekorasyonu yapılırken koyu ya da aşırı canlı renklerden uzak durmak gerekiyor. Beyaz veya krem tonlarda dolapları tercih etmek ve dekorasyonu buna göre yapmak küçük mutfakları daha ferah gösterir. Bu tarz mutfaklarda tekerlekli tezgâhlar kullanmak özel bir çözüm. Böylelikle mutfakta çok daha kullanışlı bir alan yaratırsınız.
 

küçük mutfak

küçük mutfaklara çözümler

Yemek masası koyamayacak kadar dar bir mutfağınız varsa hiç dert etmeyin. Duvara monte edilen ve katlanan masalar bu ihtiyacınızı karşılar. Beyaz eşyaların gömme dolaplar içinde olması size mutfak içerisinde daha fazla hareket alanı yaratacaktır. Küçük mutfaklarda eşyaların ortalıkta kalmasını önlemek için dolaplardan faydalanabilirsiniz.
 

küçük mutfak

 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın