Güne Mükemmel Başlamak İçin…

Güne bir bardak ılık su ile başlamanın faydaları ise saymakla bitmiyor. Öncelikle metabolizmamızı hızlandırarak, yeni güne daha sağlıklı ve enerjik başlamamızı sağlıyor. Kahvaltıdan önce içilen büyük bir bardak ılık su, sindirim ve dolaşım sistemimizin daha iyi çalışmasını kolaylaştırıyor. Yapmanız gereken tek şey, bir-iki hafta kadar her sabah ılık su içmeyi unutmamak… Çünkü sonrasında siz unutsanız bile vücudunuz size hatırlatacak ve kahvaltı öncesinde su içmediğinizde bir eksiklik hissedeceksiniz. Böylece hem daha sağlıklı kalacak hem de kendinizi çok daha iyi ve zinde hissedeceksiniz.

Kilo Vermeye Yardımcı Oluyor

Her sabah düzenli olarak aç karnına ılık su içildiğinde, hızlanan bir metabolizmayla güne başlayan vücudumuzun günlük kalori yakım süreci de hızlanıyor. Sindirim sisteminin verimi ve sindirim enzimleri artıyor, bağırsak hareketleri hızlanıyor. Dolayısıyla kilo kontrolünü sağlama ve kilo verme konusundaki en temel kural, kahvaltı öncesi bir bardak ılık su içmek.

Cildimizi Diri Tutuyor

Aç karnına içilen ılık su, vücutta biriken toksinleri atmayı kolaylaştırıyor. Serbest radikalleri vücudumuzdan uzaklaştırıyor, hücrelerin yenilenmesi hızlandırıyor ve cildimizin elastikiyetini artırarak yaşlanma etkilerini geciktiriyor. Cildi nemlendirerek daha parlak görünmesini sağlıyor.

Ağrı ve Krampları Azaltıyor

Vücudumuz yeterince su alamadığında kramp şikayetleri yaşanıyor. Ilık su, dolaşım sistemimizi çalıştırdığı için kas ağrılarını dindiriyor. Baş ağrılarını hafifletiyor. Vücudumuzu gevşetiyor ve özellikle karın kaslarımızı uyararak karın ağrılarını azaltmaya yardımcı oluyor.

Ödem Atmayı Sağlıyor

Düzenli ılık su içme alışkanlığı edinmek, vücutta ödem birikmesini önlüyor.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.