İnterneti Harcamadan Şarkı İndirme Nasıl Yapılır?

Günün hiçbir anında müziksiz kalamayanlardansanız, özellikle de YouTube üzerinden müzik dinlemeyi seviyorsanız internet paketinizin devamlı bu yüzden bitiyor olması çok normal. İnternete ihtiyaç duymadan müziğin tadını çıkarmak isteyenler için şarkı indirme nasıl yapılır, hangi uygulamalar kullanılır gelin yakından bakalım.

 

Müzik ruhun gıdası ama müziğin de gıdası internet. Çünkü günümüzde artık pek çok kullanıcı internet kullanan mobil uygulamalar üzerinden müzik dinliyor. Bunlardan en ünlüsü de YouTube. YouTube şarkı indirme özelliği ücretli Premium abonelere sunulan bir özellik ancak pek çok kullanıcı herhangi bir ücret ödemeden de internetsiz olarak şarkı dinlemek istiyor. Çözüm ise basit.

 

Şarkı indirme nasıl yapılır sorusunun yanıtını Webtekno editörleri tarafından hazırlanmış olan içerikte buluyoruz. Üstelik bu sorunun tek bir yanıtı yok çünkü hem online olarak hem bilgisayarınızdan hem de mobil uygulamalar üzerinden şarkı indirmeniz mümkün. Elbette her yöntemin kendine özgü özellikleri var. Gelin şarkı indirme nasıl yapılır, hangi uygulamalar kullanılır yakından bakalım.

YouTube’dan online şarkı indirme yöntemi:

 • Adım #1: FLVTO internet sitesini açın.
 • Adım #2: İndirmek istediğiniz şarkının olduğu videonun YouTube bağlantısını yapıştırın.
 • Adım #3: Dönüştür butonuna tıklayın.
 • Adım #4: Şarkınızı hangi formatta indirmek istediğinizi seçin.
 • Adım #5: Videonun dönüştürülmesi için birkaç saniye bekleyin.
 • Adım #6: İndir butonuna tıklayarak şarkıyı indirin.
 • Adım #7: İşlem tamam.

Dünyanın en popüler video platformu olan YouTube’dan şarkı indirme yöntemini uygulamak için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Kullanıcılarına aynı zamanda bir de Windows masaüstü uygulaması sunan FLVTO üzerinden MP3, MP4, MP4 HD, AVI, AVI HD gibi pek çok farklı formatta şarkınızı video ya da ses dosyası olarak indirebilirsiniz. Bu dosyayı cihazınıza indirdikten sonra internete ihtiyaç duymadan dinlemeniz mümkün.

Şarkı indirme işlemi için kullanabileceğiniz programlar ve mobil uygulamalar:

 • Snaptube
 • EaseUS Video Downloader
 • NewPipe
 • ByClick Downloader
 • TubeMate
 • Videoder
 • Youtube Downloader for Android

Snaptube

Snaptube aslında bir şarkı indirme uygulamasından çok daha fazlasını sunuyor. Resmi YouTube mobil uygulamasının sunamadığı pek çok farklı özelliği kullanıcılarla buluşturuyor. Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz Snaptube mobil uygulaması ile şarkı indirebildiğiniz gibi YouTube kanalınız üzerinde düzenlemeler de yapabiliyorsunuz.

EaseUS Video Downloader

İşletim sisteminizi ve bilgisayarınızdaki verilerinizi yönetmeniz için geliştirilmiş bir yazılım olan EaseUS, EaseUS Video Downloader isimli bir araç ile birlikte geliyor. Bu araç sayesinde YouTube başta olmak üzere pek çok farklı sosyal medya platformunda bulunan videoları indirebiliyorsunuz. Bu videoları dilerseniz ses dosyası, dilerseniz de video dosyası olarak indirmeniz mümkün.

NewPipe

YouTube’da bulunan dilediğiniz şarkı videosunu MP4 formatındaki bir video dosyası ya da MP3 formatındaki bir ses dosyası olarak indirmenizi sağlayan NewPipe, Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir mobil uygulama. Uygulamanın en dikkat çeken noktalarından bir tanesi, kullanıcılarının minimum internet harcaması yapmasını hedefliyor olması. İndirmeden dinlemek istediğiniz şarkı videoları için arka plana oynatma özelliği sunuyor.

ByClick Downloader

YouTube, Facebook, Instagram, Twitter, Vimeo, Dailymotion gibi sosyal medya ve video platformlarından MP3, MP4, AVI, FLV, WMV, 3GP, WEBM, MKV, WAV, AAC, M4A ses ve video formatında video indirebileceğiniz ByClick Downloader programı üzerinden yapacağınız indirmeler sırasında 720p, 1080p, 4K, 8K gibi farklı görüntü kalitelerinden birini tercih edebilirsiniz. YouTube indirmeleri sırasında tüm oynatma listesini tek seferde indirmeniz mümkün.

TubeMate

TubeMate için bir şarkı indirme uygulaması yerine bir mobil internet tarayıcısı demek çok daha daha doğru olacaktır. Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz TubeMate mobil uygulaması üzerinden hangi internet sitesini açarsanız açın videonun yanında bir indirme butonu ile karşılaşacaksınız. Bu indirme butonu üzerinden indirme tercihlerinizi belirleyerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Videoder

Videoder programını bir internet tarayıcısı olarak düşünebilirsiniz. Kullanıcılarına hem Windows masaüstü uygulaması olarak hem de Android işletim sistemlerinde mobil uygulama olarak hizmet verdiği için video indirmediğiniz zamanlarda bu uygulamayı reklam engelleme özelliğine sahip bir tarayıcı olarak kullanmanız mümkün. YouTube indirmeleri sırasında tüm oynatma listesini tek seferde hem de 4K görüntü kalitesine kadar indirmeniz mümkün

Youtube Downloader for Android

Adından da anlaşılacağı üzere Youtube Downloader for Android, Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda YouTube videolarını pek çok farklı formatta indirmeniz için geliştirilen bir mobil uygulama. Youtube Downloader for Android uygulamasının en dikkat çeken noktası ise kullanıcı dostu arayüzü. Uygulama arayüzü üzerinden saniyeler içerisinde dilediğiniz videoyu bulup, nasıl indirmek istediğiniz seçerek kısa bir süre içerisinde indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın