Kadın Dostu Markalar 2022 Farkındalık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kadın Dostu Markalar 2022 Farkındalık Ödülleri sahiplerini buldu. Odağında kadın olan; eşitlik, çeşitlilik, kapsayıcılık, sürdürülebilirlik, kadın gücünün desteklenmesi, işte ve eğitimde fırsat eşitliği, toplumsal bilinç oluşturma gibi konularda projeler üreten ve hayata geçiren Türkiye’nin birbirinden değerli 50 marka ve kurumunun ödül aldığı tören büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Kadın Dostu Markalar Platformu Kurucusu Nazlı Demirel, kadın odaklı projelerin her geçen gün artarak büyümesinin ve sayısız kadına ulaşmasının mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Vazgeçmeden, pes etmeden, farkına vararak, eşitliği her anlamda yakalayana, hatta artık konuşmaya gerek kalmayana dek projelerinizin takipçisiyiz. Amacına ulaşması adına üzerimize düşenleri de tümüyle yapmaya yürekten hazırız” dedi.

Gücünü kadından alan, kadın istihdamına, eğitime, toplumsal fırsat eşitliğine, kadın girişimci desteklerine katkıda bulunan Kadın Dostu Markalar Platformu’nun bu yıl ikincisini düzenlediği Kadın Dostu Markalar 2022 Farkındalık Ödülleri 5 Mart Cumartesi günü İş Sanat’ta yapılan törenle sahiplerini buldu.

Toplumsal bilince ve refaha katkı sağlayan, değer yaratan projelerin iyilik etkilerini arttırmak, toplumda bu anlamda bilinç oluşturmak ve eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık konularında henüz ortaya proje koymamış kurumlara da ilham vermek üzere gerçekleşen ödül töreninde 38 marka örnek projeleriyle ödül alırken, 12 marka da Değer Katanlar Özel Ödülü aldı.

Odağında kadın ve eşitlik olan, iş dünyasında, teknolojide, sanatta, sporda, toplumda ve hayatın her alanında kadının hak ettiği eşit temsil ve özgürlüğe kavuşana kadar var gücüyle mücadele eden markaların iyilik hareketlerinin buluştuğu bu özel programda; Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadın istihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği, Kadın Girişimi ve Kadın Gücünün Desteklenmesi, Eğitimde Fırsat Eşitliği, Teknoloji, Spor, Sanat, Bilim Gibi Alanlarda Kadınların ve Kız Çocuklarının Desteklenmesi ve Bu Yönde Bilinç Oluşturulması, Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve İyileştirme, Eşit Haklar ve Eşit Yönlü İletişim İçin Toplumsal Bilinç Oluşturma Projeleri, Eğitim ve Sosyal Fayda İçerikli Programlar kategorilerinde ödül verildi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Kadın Dostu Markalar Platformu Kurucusu Nazlı Demirel, “Platformumuzun kuruluşunun henüz ikinci yılında ülkemizin birbirinden değerli markaları ve kurumlarının, kadına değer katan çok özel projeleriyle programımıza başvurduğuna tanık olduk. Her biri birbirinden kıymetli bu projeleri hem seçerken zorlandık hem de ülkemiz ve ülkemiz insanı adına gurur duyduk. Bu projelerin diğer markaları da cesaretlendireceğini ve odağında kadın, eğitim, sürdürülebilirlik, farkındalık, eşitlik, kapsayıcılık olan nice projeye ilham olacağına inanıyorum. Küçük bir iyilik dev dalgalar yaratan bir tsunami gibi dev bir iyilik hareketine dönüşebilir. Yeter ki ilk adım atılsın” dedi.

Farkındalık adına atılan adımların sayısının her yıl daha büyük buluşmaları ardından getireceğine inandığını söyleyen Demirel, “Bugün bu programda ödüle layık görülen, değer ve farkındalık ortaya koyan kıymetli projelerinizi gerçekleştirdiğiniz için projeye liderlik eden yöneticilerine ve projeye emek veren tüm gönüllülerine sonsuz teşekkür ediyorum. Gerek sosyal yaşamda, gerek iş yaşamında kadın erkek eşitliği ve güzel bir gelecek için daha fazla farkındalık adımına ve attığımız adımları daha ileriye taşımaya ihtiyacımız var. Vazgeçmeden, pes etmeden, farkına vararak, eşitliği her anlamda yakalayana, hatta artık konuşmaya gerek kalmayana dek projelerinizin takipçisiyiz. Amacına ulaşması adına üzerimize düşenleri de tümüyle yapmaya yürekten hazırız” diye konuştu.

 

Programda ödül alan markalar ve projeleri şöyle:

ACIBADEM SAĞLIK HİZMETLERİ “Pembe Fular”, “Anne Olma Yolunda Hep Yanında”, AKKÖK HOLDİNG ”Kadın Enerjisi”, ALIŞAN LOJİSTİK “Alışan Mutluluk Taşıyor”, “Birlikte Başarıya Alışanlar”, ARÇELİK “500 Kadın Teknisyen”, BEKO “Girişimin Kadın Kahramanları – Roadshow”, BİOTREND ENERJİ “Şiddet Farkındalığı Eğitimi”, BORÇELİK “Kadına Güç İş Yok”, CARGİLL TÜRKİYE “Yarının Kadın Liderleri”, CARREFOURSA “Yeniden Biz Platformu”, “Kadın Üreticiler”, DOĞANLAR HOLDİNG “FIRSAT EŞİTLİĞİ”, ELİDOR “Kendi Yolumuzda”, FAYDASIÇOK EĞİTİM VAKFI “ Sedefteki İnciler”, FDN grup “Kalıplara Sığmayan Kızım Var Benim”, GÜNSAN ELEKTRİK “Hayatı Aydınlatan Kadınlar”, HEPSİBURADA “Girişimci Kadınlar COVİD-19’a Meydan Okuyor!”, “Kadın Kooperatifler Pandemide E-Ticaret İle Güçleniyor, PHILIPS AVENT “Süt Saatim”, “Minik Kahramanlar”, KOTON “ Ev Kadınları”, “Mor Oda”, “Eşitiz”, LİMAK-ULUDAĞ ENERJİ “ Örnek İK Uygulamaları ve Farkındalık”, “ Bir Işık da Sen Yak”, MAPFRE SİGORTA “ Cinsiyet Odaklı Çeşitlilik ve Kapsayıcı Liderlik Programı”, “Kadın Yöneticilere Özel Liderlik Gelişim Programı”, MARS LOJİSTİK “Eşitliğin Cinsiyeti Yoktur”, MEY DİAGEO “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Politikası ve El Kitapçığı, “Şölen Sofrası”, SABANCI DX “Geleceğin Yüzleri”, SODEXO AVANTAJ VE ÖDÜLLENDİRME HİZMETLERİ “ Çeşitlilik ve Fırsat Eşitliği”, TEKNOSA “Kadın İçin Teknoloji, Hepimiz İçin Dayanışma”, TÜRKİYE VODAFONE VAKFI “Dijital Benim İşim”, TÜPRAŞ “ Eşitlik İçin Enerjimiz Bitmez”, VODAFONE “Kırmızı Çizgi”, WATSONS “Watsons Türkiye Kadın Emeğinin Yanında”, YAMAHA “Kadınlara Ücretsiz Güvenli Sürüş Eğitimleri”.

Değer Katanlar Özel Ödülleri ise şöyle:

Arnica, Beko, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Doğanlar Holding, Edendred Türkiye, Fales, Göktekin Enerji, HCA Mimarlık, KAGİDER, Kurukahveci Mehmet Efendi, Pegasus ve Teknolojide Kadın Derneği.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın