Kişisel Tarzınızı Bulmak Artık Çok Kolay!

Kombin yaparken modadan esinleniyor olsak ta herkesin kendine özel tarzı var. Sizler için kişisel tarzınızı bulmanız için yapmanız gerekenleri derledik…

 

ÖNCE KENDİNİZE ÖZGÜ PARÇANIZI BULUN

Moda da en önemli nokta kendine özgü parçalardır. Bunun için kendinize özgü bir parça bulmalı ve insanların onu gördüğünde aklına geldiği ilk kişi olmalısınız. Örneğin, güneş gözlüğü, sevdiğiniz renk, kırmızı ruj, farklı renklerde far kullanımı, parlak bir cilt gibi.


 

GERÇEKTEN SEVDİĞİNİZ KIYAFETLERİ BELİRLEYİN

Kişisel tarzınızı bulmada en önemli nokta dolabınızdaki en sevdiğiniz kombindir. Eğer bir sürü kıyafetiniz olmasına rağmen eliniz hep ona gidiyorsa o parçalar sizin kişisel tarzınızın ana sembolüdür. Ona bağlı olarak o kombininize yakın renkte ve tarzda alışverişler yapmaya başlayın.

 

SİZİ İYİ HİSSETTİREN PARÇALARI SEÇİN

Kombin seçimlerinde pek çok parçayı görür ve beğeniriz ama her parçada iyi hissetmeyiz. Bu nedenle sizi iyi hissettiren kombinlerinizi belirleyin. Örneğin günlük yaşantınızda hangi parçalar sizi iyi hissettiriyor? Blazer ceket kombini mi? Yoksa dökümlü elbiseler mi önce bu sorunun cevabını bunlun ve bu kombin üzerine alışveriş tercihlerinizi belirleyin.

 

YENİ TARZLAR HER ZAMAN İYİ DEĞİLDİR

Modada her zaman değişim vardır. Fakat her değişim sizin için iyi anlama gelmez. Örneğin blazer ceket moda olur ama siz ceket giymekten nefret ederseniz onu giymek sizi her zaman mutsuz edecektir. Bunun yerine modaya değil kendi kişisel zevkinize göre giyinin.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın