İlişkinizde Mutlu Olmak İçin Neler Yapmalısınız?

Aşk zor bulunan ama bulunduğunda ise asla bırakmak istemeyeceğimiz bir duygu. Peki, ilişkide mutluluk sonsuza dek sürer mi? Sizler için ilişkinizde mutlu olmak için yapmanız gerekenleri derledik…

 

  • İlişki iki kişiyle yaşanan bir durumdur. Bu nedenle öncelikle siz ne kadar ilişkiniz için fedakârlık veriyorsanız onun da sizin için aynı fedakârlığı göstermeli. Eğer bir ilişki sadece bir kişinin çabasıyla ilerliyorsa bizce çok zorlamayın.
  • İlişkide en önemli şey sevgi deseler de aslında saygıdır. Eğer sizi seviyor ama düşüncelerinize, özgürlüğünüze, alanınıza saygı duymuyorsa bu ilişki sağlıklı bir ilişki olmaktan çıkar ve ne kadar sevseniz de asla mutluluğu yakalayamazsınız. Eğer ilişkinizde mutluluğu yakalamak istiyorsanız önce saygı göstermeli ve görmelisiniz sevgi devamında oluşur zaten.
  • Saygı ve sevgi tamamsa şimdi sırada dürüstlük var. Hayatınızdaki kişiye küçük bile olsa yalan söylememeli ve her zaman dürüst olmalısınız. Eğer karşınızdaki kişi söylediğiniz doğrulardan hoşlanmadığı için yalana başvuruyorsanız ilişkinizde her zaman yalanlarla yaşarsınız. Çünkü siz yalan söylüyorsanız onun da yalan söyleme ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle tamamen doğal olduğunuz, sadece doğuları konuştuğunuz bir ilişkiye başlangıç yapın zaten hayatınızdaki kişi doğru kişiyse sizi doğrularınızla kabul edecek ve mutluluğu yakalamış olacaksınız.
  • İlişkide zaman ayırmakta diğer maddeler kadar çok önemli. Hayatınızdaki kişiyi seviyor ama zamanınızı sürekli başka şeylere ayırıyorsanız zamanla ilişkinizde kopmalar meydana gelecektir. Bunu önlemek için ona zaman ayırın.
  • Romantikliği es geçmeyelim… İlişkilerimize ne kadar mantıksal yaklaşırsak ta yaklaşalım romantik olmadığı sürece gerisi boş gelir. Siz de hayatınızdaki insan da birbirinize karşı romantik olmalı ve birbirinizin hayatınızda ne kadar önemli olduğunu her seferinde hatırlatmalısınız.
  • Mutluluğu kadar mutsuzluğunda da yanında olmakta çok önemli. Hayatınızdaki kişi bazı dönemler kötü olaylarla karşı karşıya kalabilir ve mutsuz hissedebilir. Bu dönemlerde onun yanında olmanız ilişkinizi kuvvetlendirecek ve sizi daha sıkı bağlarla bağlayacaktır.
İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın