Mom Jean Pantolon Kimlere Yakışır: Nasıl Kombinlenir

90’larda moda sekterine hızlı bir giriş yapan yüksek bel bol kesim pantolon modeli, şimdinin genç kızlarının 90’larda anneleri tarafından tercih edildiği için günümüzde anne jeanleri yani ‘mom jean’ olarak adlandırılan pantolon modelidir aslında mom jeanler.

Model ve kesim itibariyle boyfriend jeanlerle çok fazla karıştırılmaktadır. O yüzden iki model arasındaki farklarla başlamak istiyorum yazımıza. Boyfriend jeanler;  düşük bel ve bol olup, bizlere sanki erkek arkadaşımızın pantolonunu giymiş havası katan pantolon modeliyken; mom jean pantolonlar,yüksek bel ve bol kesim olup bize sanki annemizin eski pantolonunu giymiş gibi bir hava katan, vintage görünüm sağlayan pantolon modelidir. Mom jeanler üzerimize tam oturan görünüm sağlarken, boyfriend jeanler bizim bedenimize büyükmüş gibi bir görünüm sağlar ve çok boldur. Mom jean ve boyfriend arasında paça olarak da farklar bulunmaktadır. Mom jeanler bol kesim olarak bileğe iner ancak bilekte darlaşırken, boyfriend pantolonların kesimi bacak kısmından bileğe kadar tam bolluk sağlar.

boyfriend jean
mom jean

Peki bu Mom Jean Pantolon Kimlere Yakışır?, Mom Jean Kimler Giymeli? gelin birazda bunlara bakalım.

Mom Jean Pantolon Kimlere Yakışır ?

Mom jean pantolon modelleri kesim itibariyle hem yüsek bel, hem bol kesim olmasından kaynaklı bizi olduğumuzdan kısa ve kilolu gösterme özelliğine sahiptir. O zaman Kimler Mom Jean Giymeli dediğiniz duyar gibiyim. Türk kadınlarının boy ortalamasını düşünürsek minyon diye adlandırılan çok fazla kadınımız bulunmakta. AslındaMom jean için kısa boylu olmak kombinlerle daha avantajlı duruma gelmiş durumda. Çünkü bu pantolon modeli kısa boylu minyon olan kadınlarımızda çok daha tatlı duruyor diye düşünüyorum. Ancak bel ve basenlerimizde fazlalık olmamasına dikkat etmeliyiz. Çünkü mom jeanleri kombinlerken yüksek bel görünümü kapatmadan kombinlemeler yapmalıyız ki mom jeanlerin vintage görüntüsünden ödün vermeden cool bir hava sağlayalım. ‘Mom Jean Pantolon Kimlere Yakışır’ ı açıkladıktan sonra birazda Mom Jean Nasıl Kombinlenir? konusuna değinmek istiyorum.

BENZER BAŞLIKLAR

Modası Geçmeyen Parça: Mom Jean Pantolonlar

Mom Jean Pantolonlar Hangi Ayakkabılarla Kombinlenir?

Trend Alarmı: Mom Jean Pantolon Modası

Mom Jean Pantolon Tarzları ve Kombinleri

Mom Jean Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Üstte de belirttiğimiz gibi mom jeanlerin yüksek bel pantolon modeli oluşunu vurgulayan kombinlerden faydalanırsak modelin vintage havasından uzaklaşmamış ve cool bir görünüm elde etmiş oluruz. Jean olması nedeniyle sadece günlük kullanım için uygundur diye düşünmeyin. Topuklu ayakkabılar, pullu bluzler, gömlekler hatta  blazer ceketlerle kombinleyerek özel zamanlarda, davetlerde, gece dışarı çıkarken çok şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.