Mor Saç Rengi Kimlere Yakışır: Mor Saç Rengi ve Tonları

Mor saç renkleri iddialı, canlı ve dikkat çekici renkler kullanarak sıradanlığın dışına çıkmayı seven kadınların tercih ettiği renk tonlarındadır. Klasik renklerden sıkıldıysanız ve bu renk tonlarını kullanabileceğinize güveniniz varsa mor saç tonları iyi bir tercih olabilir. O halde mor saç renkleri kimlere yakışır inceleyelim.

Mor Saç Rengi Kimlere Yakışır

Mor saç rengi tonlarında cilt rengine yakışma konusunda herhangi bir kıstas bulunmamaktadır. Yani beyaz tenli, buğday tenli ya da esmer kadınlar rahatlıkla bu tonları kullanabilirler. Yalnızca esmerlerin bu saç renginin duruşu konusunda biraz dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle koyu mor tonları ten renklerinin de koyu olması sebebi ile siyaha yakın bir duruş ortaya çıkararak kendini çok belli etmeyebilir. Bu sebeple parlak bir duruş için sürekli bakıma ihtiyaç olduğu bilinmelidir. Buna karşın beyaz tenli kadınlara bu tonlar belirgin durması sebebi ile çok yakışmaktadır. Farklı heyecan arayanlardan mısınız? Yeşil saç rengi belkide sizin kişiliğinizi yansıtacak.

Mor saç renklerini kullanmak isteyen veya kullanmakta olan kadınların ten renginden çok dikkat etmesi gereken bir husus makyaj ve makyajda kullanılan renklerdir. Mor ve tonları çok canlı renkler olduğu için makyajda daha doğal tonlar kullanılmalıdır, kesinlikle abartılı ve koyu bir makyaja gerek yoktur. Makyajın yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir husus da kıyafetlerin renkleridir. Kıyafet seçimi yaparken de mor saçla uyumlu renkler tercih edilmelidir.

Mor saçın kendisine yakışacağından emin olamayanlar ise ombre yaptırmayı tercih edebilir. Farklı tonlarda yapılabilecek olan mor ombre de oldukça hoş bir görünüm ortaya çıkarabilir. Bu şekilde dönüşü zor kökten bir değişikliğe gidilmeden de istenilen renkler denenebilir.

Gri Ombre Kimlere Yakışır makalemize bir göz atın.

Mor saç renklerinin seçiminde cilt rengi, yüz şekli ve saç kesimine dikkat edilirse güzel sonuçlar elde edilebilir. Ek olarak mor renkleri en güzel taşıyan saç modelleri özellikle dalgalı saçlardır.

Mor Saç Rengi ve Tonları

Açık Mor Saç Rengi Kimlere Yakışır

Morun daha açık ve canlı bir tonudur. Birçok kişinin favorisi olan bu ton tüm cilt tiplerine yakışır.

Açık Mor Saç Rengi
Açık Mor Saç Rengi

Koyu Mor Saç Rengi Kimlere Yakışır

Ana mor renginden birkaç ton daha koyudur ve açık renk kullanmayı sevmeyenler için uygundur. Özellikle beyaz tenliler tercih edebilir.

Koyu Mor Saç Rengi
Koyu Mor Saç Rengi

Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bu çarpıcı ve sevilen saç rengi mor ve kızıl yansımaların yer aldığı özellikle beyaz tenli kadınlarda oldukça hoş duran bir renktir. Esmer tenler de tercih edebilir. Son yıllarda oldukça popüler olan bu renk özellikle oval ya da üçgen yüz tipine sahip insanlara daha çok uyar.

Patlıcan Moru Saç Rengi
Patlıcan Moru Saç Rengi
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.