Üniversite Giyim Tarzı: Üniversite Kombinleri

Üniversite Stilinin Anahtar Parçaları

Eğitim hayatının belki de en bilinçli olduğunuz, unutulmayacak anılar yaşatan yılları elbette üniversitede geçiyor. Hayatınızın bu yepyeni bölümünde ise sizi siz yapan stilinizle bir adım öne geçmeniz mümkün. İyi bir üniversite stili için ihtiyacınız olabilecek tüm öneriler bu yazıda!

Bütün sınav ve tercih stresinden sonra kendinizi bir üniversitede hayal edin… İstediğiniz bölümde, harika bir üniversite ortamında geçirebileceğiniz seneler var şimdi önünüzde. İşin akademik kısmı bir yana, stilinizle de üniversiteye ayak uydurmak istemeniz oldukça doğal. Birkaç öneri ile üniversite stili tesettür giyim önerileriniz de hazır olacak…

Üniversite Kombinleri

Denimsiz Olmaz!

Yılların vazgeçilmez parçası olan denim, tabii ki her stilin başrolünde yer alabilecek nitelikte. İster denim on denim kuralını uygulayarak aynı kumaştan farklı parçaları bir araya getirin isterseniz de tek parça ile son vuruşu yapın… Denim ceket ve yelekler, t-shirt üzerine giyebileceğiniz gibi tek de kullanabileceğiniz denim gömlekler, kalıbı ile her parçayı muntazam gösteren denim pantolonlar pek çok markada sizi bekliyor. Özellikle denim pantolon seçimini, vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurarak yapmanız gerekir. Mom Jean pantolon, boyfriend, İspanyol paça pantolon ya da skinny… seçim sizin.

Deri Ceket mi Trençkot mu?

Özellikle bahar aylarında dış giyimin önemi büyük. Üniversite kombinleri tesettür giyimin de demirbaşı olan dış giyim için, stilinize uygun olacak şekilde deri ceket, trençkot ya da parka seçimi yapabilirsiniz. Haki rengi ile ön plana çıkan parkaları daha çok spor kombinlerinizde kullanırken, trençkotları ise daha klasik-spor kombinlerde tercih edebilirsiniz. Günümüzde şık elbise ve eteklerin üzerinde bile giyilen deri ceketleri nerede kullanacağınız ise tamamen sizin zevkinize kalmış. Bahsedilen parçaların her biri yatırım olarak görülmeli ve kalitelerine önem verilmelidir. Eğer kısıtlı imkanlarınız varsa ilk etapta kullanışlı olan siyah, gri, camel gibi renklere öncelik verebilirsiniz.

 

Çizgiliye Şans Ver!

Üniversite stili, üniversitede giyilecek kıyafetler denilince gözünüzde yüksek topukların, rahatsız ve abartılı kıyafetlerin yer aldığı kombinler gözünüzde canlanmasın. Elbette okula gidiş amacınız belli, rahatlığınız ön planda olmalı… Bu sebeple jean vb. pantolonlarınız üzerine basic parçalar seçerek spor ve temiz bir görüntü elde edebilirsiniz. Size konfor sağlayacak gömlek, hırka, sweatshirt gibi parçaları biraz daha hareketlendirmek içinse çizgili desene sahip olanlar ilginizi çekebilir. Her sezonun trendi olan çizgililer ile farklı renklerin yanı sıra çeşitli desenleri de birleştirebilirsiniz.

Sneaker Rahatlığı

Son yıllara damgasını vuran sneaker modelleri, ister şık ister spor olsun her kombinde kullanılıyor. Özellikle beyaz spor ayakkabı, üniversitede giyilecek ayakkabı stili için de mutlaka dolabınızda bulunmalı. Bunun dışında farklı renk ve tarzda spor ayakkabılar, babetler, baharda giymek için oxford ayakkabılar ve kışın tarzınızı tamamlayacak postallardan edinebilirsiniz.

Üniversite İçin Çanta ve Aksesuar Önerileri

Rahatlığınızdan ödün vermeden şık olmak mümkün mü? Elbette mümkün! Yazı boyunca anlattığımız tüm parçaları bir araya getirip ‘tarz’ yapacak en önemli unsurlar çanta ve tamamlayıcı aksesuarlarınız olmalı. Yanınızda taşıyacağınız ders gereçlerini düşündüğümüzde büyük formlu çantaları seçmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Hatta bu konuda şimdilerde pek çok tasarıma bürünen bez çantalar da işinize yarabilir. Aksesuar olarak ise gözlük, şapka, bol bileklik, küpe, kolye ve yüzük kombinlerini tercih ettiğiniz parçalara uygun olacak şekilde kullanmaktan çekinmeyin.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

1 Yorum

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.