Vücut Geliştirmenin Püf Noktaları

Pandemi sürecinde vücut geliştirmek için daha çok zamanımız oldu… Sizler için vücut geliştirmenin püf noktalarını derledik…

 

SINIRLARINIZI BİLİN

Spora yeni başlayanlardansanız hemen her şeyi hızlıca yapmak isteyecek ve kolayca vücut geliştirmeye çalışacaksınız. Fakat bu son derece yanlış bir davranış olacak. Spor bir gün ya da bir ayda hızlıca istediğiniz sonucu göstermez bu nedenle siz ne kadar hızlıca yapmaya çalışırsanız çalışın istediğiniz görünüme o kadar sahip olamazsınız. Hatta vücudunuzu gereksiz yorduğunuz için kaslarınıza zarar bile verebilirsiniz. Bu nedenle günlük spor planlamanızı yapmanız ve ona göre egzersiz çalışmanız gerekmektedir.

 

ÇOK TÜKETİN VE ÇOK YAKIN

Kaslı bir vücuda kavuşmak istiyorsanız yediğiniz her şey size kalori getirecek ve hareket ettikçe kalori yakacaksınız bu nedenle de çok tüketip çok yakmalısınız. Kaslı bir vücut için çok fazla enerjiye sahip olmalısınız bunun içinde sürekli tüketmelisiniz. Bir beslenme uzmanının kontrolünde günlük programınıza 200-300 kalori daha ekleyin ve bunları da egzersizlerinizde yakın.

 

MOLALARI ES GEÇMEYİN

Vücut geliştirmede sürekli ve düzenli çalışmak önemlidir. Ama vücudunda dinlenmeye ihtiyacı elbette ki vardır. Vücudunuz sürekli hareket halinde kalırsa bu size şiddetli ağrılarla geri dönecektir. Çünkü vücudunuzu bu tempoya alıştırmadınız ve her şeyi hızlıca elde etmek istiyorsunuz… Fakat bu süreç molaları es geçmekle asla olmaz… Tabii ki çok çalışmak gerekiyor fakat bunu yaparken vücudu da çok yormamalısınız

 

PROTEİN TÜKETİMİNİ ARTTIRIN

Hızlıca vücut geliştirmek istiyorsanız protein tüketimini arttırmanızda yarar var. Protein, kas için gerekli ana besinlerdendir. Bu nedenle hızlıca vücut geliştirme peşindeyseniz doğal yöntemlerle protein tüketiminizi arttırmalısınız.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan