Yaz Hastalıkları Nelerdir?

Hastalıklar sadece kışın değil, yazında en büyük düşmanımız. Sizler için yaz hastalıklarını derledik..

 

GÜNEŞ ÇARPMASI

Yazın en çok karşılaştığımız hastalıklardan biri olan güneş çarpması genelde çocuklarda görülüyor. Güneş çarpmalarının önüne geçmek için ise mutlaka koruyucu krem, şapka ve gözlük kullanımına özen gösterilmeli ve bol bol su içilmelidir.

 

BAŞ AĞRISI

Sıcak havaların etkisiyle daha da artan baş ağrısı genelde yüksek nemli yerlerde yaşayan insanlarda daha çok görülüyor. Yazın baş ağrılarında ki artışın sebebi ise gözlerin güneş ışınlarından fazla yorulmasıyla birlikte baş ağrısı meydana geliyor. Bu nedenle yaz aylarında mutlaka güneş gözlüğü ile dışarı çıkın.

 

BAYGINLIK

Sıcakla bayılmalara da sıklıkla yol açıyor. Güneşin altında fazla kaldıysanız ya da bunaldığınız bir alandan çıkamadığısanız bu size zamanla göz kararmasıyla birlikte baygınlığı da getirecektir. Bu nedenle güneş altında fazla durmamaya ve esen yerlerde bulunmaya özen göstermelisiniz.

 

SİNEK ISIRMALARI

Yazın sinekler kadar hiç bir şeyden çekmiyoruz.. Sinek ısırıkları şiddetli kaşınmayla beraber kaşıdığımızda ise ciddi yaralara neden olabiliyor.

 

YAZ GRİBİ

Yaz gribi, kış gribi kadar ağır olmasa da yazın tadını kursakta bırakabiliyor. Yaz gribi olduğunuzda mutlaka yaz meyvelerini tüketin ve kolayca atlatın.

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın