Yaz Sebzeleri Ve Sağlığımıza Yararları

Yaz sebzeleri in faydalarına hep beraber bakalım..

 

ENGİNAR

Enginar yemeğini ve salatasını sevmeyen yoktur. Hem leziz hem sağlığa faydalı enginar, kalp ve karaciğer sağlığına çok iyi geliyor. Enginar, vücuttaki zehirli toksinlerin hızla atılmasını sağlarken aynı zamanda kalp adalelerini de güçlendiriyor.

 

KABAK

Kışın da yazın da severek tükettiğimiz kabak, kanser hücrelerinden vücudu koruyor aynı zamanda diyetisyenler yaşlılar için kabağı şiddetle tüketmelerini öneriyor.

 

DOMATES

Salatalarımızın olmazsa olmazı domatesin sağlığa faydaları da çok.. Domates, kanserin önüne geçerken aynı zamanda unutkanlığa da iyi geliyor. Domatesin bir başka faydası ise, hiç şüphesiz cilde çok iyi geliyor.

 

DEREOTU

Özellikle gaz sökücü olmasıyla bilinen dereotu, kemik sağlığının korunmasına, ishal sorunlarını yok etmede, uykusuzluğun önüne geçmede birebir fayda sağlıyor.

 

YEŞİL BİBER

Kahvaltılarda, mangal yanında ve salatalarda kısacası her yere yakışan ve olmazsa eksikliğini hissettiğimiz yeşil biberi C vitamini bakımından çok zengin olmasıyla birlikte bağışıklık sistemini güçlendirirken vücudu enfeksiyonlara karşı koruyor.

 

TAZE FASULYE ve BARBUNYA

Her mevsim severek tükettiğimiz taze fasulye ve barbunya, baş ağrılarına, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, kanserin önüne geçmede, gebelikte miğde bulantılarının azalmasına yardımcı oluyor.

 

SEMİZOTU

Semizotu; kanı temizler, idrarı söktürür ve yorgunluğu hızlıca alır.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın