Yazın Makyajın Akmaması İçin Tüyolar

Yaz mevsiminin korkulu rüyası makyaj akması hepimizin vazgeçilmez sorunu.. Peki, makyaj akmasını engellemek için neler yapabiliriz? Devamı yazımızda..

 

MAKYAJ ÖNCESİ CİLDİ İYİCE TEMİZLEYİN

Yaz günlerinde makyaj yapmak epey zahmetli oluyor. Gerek terden gerekse havanın kuruluğundan akan makyajda en büyük sorunumuz. Bunu önlemek için öncelikle makyaj yapmadan önce yüzünüzü iyice yıkayın ve makyajınızı yapmaya başlayın. Temizlenmemiş cildin uzerine makyaj yapmak yüzdeki makyajı daha fazla akıtır. Bu nedenle yüzünüzü yıkayarak işleme başlamakta fayda var.

 

YAĞSIZ KREMLER TERCİH EDİN

Makyaj öncesi cildinizi güzelce yıkadıktan sonra sıra geldi nemlendirmeye. Burada dikkat etmeniz gereken yağlı kremler değil yağsız yapıda kremler tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü yağlı kremler makyajın daha hızlı akmasını ve cildin hızlıca terlemesine neden olur.

 

MAKYAJ BAZI

Makyajınızın gün içerisinde kalıcı ve akmaması için mutlaka makyaj bazı kullanmalısınız. Makyaj bazını yalnızca fondötenin hızla dağıldığı noktalara sürmeniz yeterli olacaktır.

 

BB YA DA CC KREM KULLANIN

Yaz aylarında makyajın daha kalıcı olması için fondöten yerine BB ya da CC krem kullanmalısınız. Bu kremler cildinizi daha parlak gösterirken makyajınızın kalıcılığını da arttıracaktır.

 

SUYA DAYANIKLI RİMEL VE GÖZ KALEMİ KULLANIN

Makyajınızın kalıcılığını arttırmak için uygulayacağınız bir başka yöntem ise suya dayanıklı rimel ve göz kalemi olacaktır. Yaz sıcaklarında cilt çok terleyerek su içerisinde kalsa da kullanacağınız bu ürünler sayesinde makyajınızı akmayacak ve gün boyunca yüzünüzde kalacaktır.

 

SON AŞAMA SABİTLEYİCİ SPREY

Makyajınızı tamamladınız ve şimdi sıra dışarı çıkmaksa dışarı çıkmadan hemen önce yüzünüze sabitleyici sprey sıkarsanız gün içerisinde makyajınızın daha kalıcılı olduğuna şahit olacaksınız.

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın