Yazlık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Haziranın kavurucu sıcaklarına kavuşmamıza sayılı günler kaldı… Bu zamanlar çoğu kişi İstanbul’un boğucu ortamından sıkılarak tatil alanlarına gidiyor. Sizde o kişilerdenseniz yazlık alırken dikkat edilmesi gerekenlere bakmadan gitmeyiz deriz…

 

ÖNCE BÜTÇENİN HESAPLANMASI

Yazlık alırken tabii ki önce bütçemizin buna uygun olup olmamasına dikkat etmeliyiz. Eğer konut kredisiyle yazlık almayı düşünüyorsanız ev dışında farklı konularda da bütçeye ihtiyacınız olacak örneğin, ev eşyası, bahçe düzenlenmesi, evin eksiklerinin tamamlanmasında yine ekstra bir bütçeye ihtiyacınızın olacağını da unutmayın.

 

EVİN YAPISI VE KONUMU ÖNEMLİ

Evi satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli kısımlardan biri de evin konumu. Yazlık ev satın alırken ev çevresinde hava durumu, alacağınız binanın özellikleri duvarın kalınlığı da önemli konulardan. Siz sadece yazın ailenizle zaman geçirmek için satın alsanız da kışın evde ne olacağını bilemezsiniz ve belki de ev kışın ciddi zarar görerek yazın bir sürü tadilat gerektirecektir. Bunun için evin konumu kadar yapısı da çok önemli.

 

BÖLGE SEÇİMİNE DİKKAT

Yazlık alırken tabii ki seçeceğiniz bölge aklımıza takılan ilk soru. Ev denize yakın mı, markete yakın mı, çevresi iyi mi…  bunlar hep önceliğimiz. Bu nedenle bu soruların aklınızda kalmasına izin vermeyerek ev almadan önce tüm ayrıntıları tek tek sorarak ilerleyin.

 

ULAŞIM KOLAY MI ZOR MU?

Yazlık bölgeniz orada kalmak kadar oraya ulaşması da çok önemli. Tabii ki hepimiz evimize giderken tüm günümüzün yolda geçmesini istemeyiz. Bu nedenle ulaşımın da kolay olabileceği bir yerden ev satın almanız çok önemli.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın