Yoganın Kalp Sağlığına Faydaları

Yoga sadece fiziksel değil ruhsal olarak da bize çok iyi gelen bir aktivite. Peki, yoganın kalp sağlığına faydaları neler? Hep beraber bakalım…

 

KALBİ SAKİNLEŞTİRİYOR VE RİTMİNİ DÜZENLİYOR

Yoga kalbin dostu diyebiliriz. Çünkü kalp üzerindeki en büyük etkisi onun ritmini düzene koyarak sağlıklı bir şekilde atmasına yardımcı oluyor. Bununla beraber gelen tüm kötü hisleri alarak vücudu sakinleştirerek zinde tutmaya yardımcı oluyor.

 

KALP SAĞLIĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Yoga kalbin aynası… Düzenli yoga yapıldığında farkı zaten tadacağınız yoga serüveni, kalp egzersizleriyle kalbe daha hızlı oksijen gitmesini ve kaslarında daha güçlü çalışmasını sağlayarak kalbe çok fayda sağlıyor. Fakat düzenli yapıldığı takdirde bu gelişmeler görülüyor o nedenle mutlaka ama mutlaka düzenli bir şekilde ihmal etmeden bu egzersizler yapılmalı.

 

KALP SAĞLIĞINDA VÜCUDU KONTROL ALTINA HEMEN ALIYOR

Kalp için yararlarında başka bir özelliği ise kalbin düzenli fonksiyonunda çalışmasına destek oluyor. Kısacası yoga kalbin en büyük dostu diyebiliriz.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın