Seyahat Öncesi Mideyi Bozmayacak Bazı Besinler

Yaz geldi… Kimi ailesinin yazlığına, kimi ailecek şık bir otel tatiline kimi ise arkadaşlarıyla keyifli bir yolculuğa çıktı. Peki, bu uzun yolculukta mide bulantısını nasıl yok edeceksin? İşte cevabı…

 

SABAH KAHVALTINI ERTELEME

Sabah yolculuk yapacaklardansan ve ‘yolda iki atıştırırım’ düşüncesiyle yola çıktıysan bunu sakın yapmamanı tavsiye ederiz. Çünkü sabah boş mideyle yolculuk epey mide bulandırıcı olacaktır. Bunun yerine kahvaltını güzelce yap ki bu konuda aşırı yağlı ve baharatlı şeyler tüketmemeye de dikkat et hafif bir peynir, yumurta tarzı klasik bir kahvaltıyla başlaman senin için daha iyi olacaktır.

 

MEYVE

Yolculuk sırasında midenin bulantısını geçirecek en önemli besin olan meyve, yolculuğun hiç şüphesiz daha güzel geçmesini sağlayacak. Yolculuk sırasında meyve tüketerek sende yolculuğunu sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsin.

 

SALATA

Eğer akşam vaktinde yolculuk yapacaksan yolculuk sırasında salata yiyerek mide bulantını hafifletebilirsin. Bir de akşam yemeğinde hafif atıştırmalıklarda tüketmek senin için çok önemli olacaktır.

 

SANDVİÇ

İster sabah, ister akşam ne zaman yolculuğa çıkarsan çık elinde mutlaka bir ekmek sandviçle çık. Yolda acıkabilir ya da yolculuk sırasında acıktığın için miden bulanabilir. Bunu önlemek için sandviç hazırlayıp yolculukta tüketirsen mide bulantını hızlıca yok edebilirsin.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın