Yüz Mezoterapisi ile Sonbaharda Parlak Bir Cilt Mümkün!

Zamanın etkileri, genetik yatkınlık, çevresel etmenler ve daha birçok faktöre bağlı olarak cildin yapısında çeşitli bozulmalar meydana gelir. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen sarkmalar, derin çizgiler ve kırışıklıklar kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun gözükmesine neden olmaktadır. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Murat Topdağ, yüz mezoterapisi ile yaşlanmanın etkilerini geride bırakmanın nasıl mümkün olduğunu anlatıyor.

 

Mezoterapi cildin alt tabakalarında yer alan kolajen ve elastin gibi cilt için önemli bileşenlerin üretimini tetiklemeyi sağlar. Bu sayede cildin uygulama bölgesinde kan dolaşımı artar. Mezoterapi enjeksiyonunda vitaminler, amino asitler, hyaluronik asit ya da somon DNA gibi bileşenler yer alabilir. Bu bileşenler kişinin özel ihtiyacına göre değiştirilebilir.

 

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

 

Yüz mezoterapisi sonbahar aylarında özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının yol açtığı cilt hasarını ve kolajen kaybını gidermeye yönelik uygulanır. Bu sayede solgun ve mat bir cilt yerine canlı ve parlak bir cilt ortaya çıkmaktadır. Mezoterapi için seans sayısı kişinin cilt durumuna göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak 1 – 4 hafta aralıklar ile yaklaşık 4 – 6 defa uygulanır. Uygulama son derece küçük ve ince enjeksiyonlarla yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir rahatsızlık hissi meydana gelmez. Ancak işlemin konforlu olması ve kişiler için rahat geçmesi açısından enjeksiyon bölgelerine anestezik krem uygulanmaktadır.

Yüz Mezoterapisinin Avantajları

 

Yüz mezoterapisinde cildin kolajen üretimi uyarılır ve bu sayede kolajen üretimi artar. Bu sayede cilt yenilenir, kırışıklıklar ve sarkmalar ortadan kalkar. Mezoterapinin etkisi ile birlikte kişiler genç bir görünüme kavuşur. Çevresel faktörlerin cilt üzerinde neden olduğu yıkıcı etkiler ile mat görünüm de kaybolur. Yüz mezoterapisinin en önemli avantajlarından birisi de hamile ya da emziren kişiler dışında hemen hemen herkese uygulanabilir olmasıdır. Mezoterapi seansları oldukça kısa sürmektedir ve kişiler uygulama sonrasında gündelik hayatına kaldığı yerden devam eder. Seanslar tamamlandıktan sonra bile mezoterapinin tetiklediği yenilenme etkisi sürer. Yaklaşık olarak 3 – 6 ayda bir uygulamanın tekrarlanması istenilen etkinin kalıcılığının artmasını sağlar.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın