Düğün Öncesi Estetik ve Cilt Bakımı

Düğün sezonu yaklaşıyor… Hayatlarının en özel gününde muhteşem görünmek isteyen gelin adayları bu dönemde düğün hazırlıkları, ev hazırlıkları, kendi iş tempolarının yoğunluğu ile birlikte ciltlerine gerekli özeni göstermeyi ihmal ediyorlar. Ayrıca bu dönemdeki stres ve uykusuzluk ciltte bazı problemlere yol açabiliyor. 

Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, düğün öncesi estetiği için en uygun mevsimde olduğumuzu ve bu tarz girişimlere en az 3-4 ay öncesinden başlamak gerektiğini; gelin adaylarının düğün gününde özgüvenli, çekici, kusursuz ve daha güzel görünmeleri için çok sayıda uygulama olduğunu, öncelikle konusunda uzman bir doktora danışılması gerektiğini ve cildin ihtiyacına göre gereken tedavinin planlanıp uygulamaya başlamaları gerektiğini söylüyor. Dr. Yasemin Savaş, büyüleyici görünüme sahip olabilmek için düğün öncesinde yapılabilecek medikal estetik ve bakım uygulamaları hakkında şu tüyoları verdi.

Cilt Tedavileri İle Kusursuz Ve Parlak Bir Cilt

Düğün öncesi daha canlı, daha gergin, doğal ve parlak bir cilt yapısına sahip olmak için cildin ihtiyacına göre vitamin enjeksiyonları, akne, nem ve thulium bakımdan oluşan komple bakım kürleri bulunuyor. Bu bakımlar ince kırışıklıkların iyileştirilmesi, akne oluşumlarının engellenmesi, cildin nemlenmesi, cilt parlatma, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt gevşekliği, gibi sorunlara çözüm sunan tedavi yöntemleridir, uygulama süreleri kısa, ağrısız ve acısızdır. Özellikle daha parlak , canlı , dolgun ve eşit  tona sahip bir cilt isteyen gelin adayları için thulium bakım tercih etmeleri gereken bir tedavi seçeneği. Düğün gününde pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için karbon peeling uygulaması da sıklıkla tercih ediliyor. Bu uygulama ile ciltteki lekeler, büyümüş gözenekler, yağlanma düzensizliği, sarkmalar tedavi edebiliyor. Ağrısız ve enjeksiyonsuz oluşu ayrı bir avantaj sunuyor. Ortalama 30 dakika süren işlem sonrası ciltte hafif bir pembelik dışında yan etki gözlenmiyor. Genellikle hastaların ihtiyacına göre 7-10 gün arayla 5-10 seans uygulanabiliyor. Uygulama sonrasında lekeler giderilmiş, gözenekleri küçülmüş, gerginliği artmış, kırışıklığı azalmış bir cilt ortaya çıkıyor çıkabiliyor. Botoks, istenmeyen mimiklerin engellenmesinde ve mimikler ya da yaş almayla oluşmaya başlayan çizgilerin oluşmaması, artmaması için yapılıyor. Dolgu ise dudakların daha dolgun görünmesi ya da yanak ve yüzün ihtiyaç duyulan bölgelerine dolgunluk verilmesi amacıyla uygulanabiliyor. Botoks ve dolgu uygulamalarının düğünden en az bir-iki ay öncesinden yapılması gerekiyor ve tamamen küçük dokunuşlar ile doğallığı bozmadan bu işlemler yapılmalıdır.

Saçlarınızı Canlandırın

Saçlar yüz güzelliğine çok büyük bir katkı sağlar. Özellikle gelinler, saçlarına çok daha fazla önem veriyorlar. Gür, parlayan ve sağlıklı saçlar için kısa sürede sonuç verebilecek farklı tedavi seçenekleri sunuluyor. Bunlardan birincisi mezoterapi ( orta deri tedavisi ). Saç mezoterapisinde, saçlı dokunun 2-3 mm hemen altına inerek, incecik uçlu iğneler vasıtasıyla, dokunun beslenmesini ve güçlenmesini sağlayacak vitamin, antioksidan ve hastaya özel farklı bileşimler içeren sıvı enjekte ediliyor. Bir diğer uygulama ise, organik saç enjeksiyonudur. Bu uygulama ile hem saçlarınızı canlandırabilir hem de bölgesel yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Bölgesel yağınızı aldıktan sonra, bu yağı kök hücreden zengin hale getirip bu sefer saç derisine enjekte ediliyor. Kök hücre tedavisi ile inatçı bölgesel yağlanmadan da bu şekilde kurtulabiliyorsunuz.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Lazer Epilasyon Unutulmamalı

Evlenmeden önce pürüzsüz bir cilde sahip olmak için  lazer epilasyon son derece pratik bir çözüm sağlıyor. Yüz, kol altı, genital bölge, bacak ve kollar veya bedenin her neresinde istenmeyen tüyler varsa, kalıcı bir şekilde yok edilebilir. Planlanan düğün tarihinden kısa bir süre önce yapılacak olan lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yok eden en başarılı yöntem. Gelinler için standart haline gelen bu uygulama, artık erkeklerin de vazgeçilmezi. Özellikle düğün töreni öncesinde istenmeyen detaylarla uğraşmamak için damat adayları 15 dakikada koltuk altı, yanak, kulak çevresi, elmacık ve boyun bölgelerindeki tüylerinden kurtulabiliyor.

Yorgun Görünüme Göz Altı Işık Dolgusu

Bu dönemde yorgunluktan göz altında çökmeler meydana gelebilir. Estetik kaygı oluşturan bu durum kişinin yorgun ve hasta görünmesine sebebiyet verir. Göz altındaki çökmeler, morluklar, kahverengi halkaları yok eden; yorgun, hüzünlü yüz ifadesinden kurtulmanızı sağlayan göz altı dolgusu işlemi ayrıca kırışıklıklarınızı da giderir. Göz altı ile yanak arasında bulunan çöküklükler, oluklar kısa sürede ağrısız ve acısız bir şekilde tedavi edilebiliyor. Protein, vitamin, antioksidan ve mineraller ile gözaltı morlukları da belirgin oranda yok oluyor.

Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş

Düğün Öncesi Cilt Bakımı ve Yapılması Gerekenler

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.