Ev Kazalarını Önlemenin Yöntemleri

Pandemi nedeniyle hem kendi sağlığımız hem de ailemizin sağlığı için zamanımızın çoğunu evlerde geçiriyoruz. Fakat çocukların oyuncakları, ev eşyalarının yanlış yere konulması gibi nedenlerden kaynaklanan pek çok kazayla karşılaşabiliyoruz… Peki, ev kazalarını önlemek için neler yapmalıyız? İşte cevabı…

 

İLK ÖNCE EV DEKORASYONUNU YENİLE, TEHLİKELERİ FARKET

Zamanımızın çoğu evde geçtiği için kazalara neden olabilecek eşyaları gözden kaçırıyor olabiliriz. Bunun için hem ruhunuza hem de kazaları engellemeye yardımcı olacak yeni ev dekorasyonuyla hem meydana gelen kazaları hem de gelecek kazaları önleyebilirsiniz.

 

ÇOCUKLARINIZIN ULAŞAMAYACAĞI YERLERE PRİZ YERLEŞTİRİN

Ev kazalarının en çok meydana geldiği prizler, meraklı çocukların maalesef gözdesi. Çocuklarımız yetişebildiği her yeri merak ediyor ve dokunarak keşfetmeyi seviyorlar. Ama en sevdikleri alet olan prizler onlar için çok tehlikeli… Bu nedenle prizleri çocuklarınızın ulaşamayacağı ve fark etmeyeceği yerlerde bulundurmanız çok önemli.

 

ZEMİNİ ISLAK BIRAKMAYIN

Islak zemin kazaları sadece avm lerde değil artık evlerimizde de sıkça karşılaştığımız kazalardan biri. Bazen anneler su doldururken taşırıyor ve zemine fark etmeden döküyor bunun sonucunda da kim geçerse kayıp ciddi kazalarla karşı karşıya kalabiliyor. Bunu engellemek için daha fazla dikkatli olmalı ve su ya da herhangi bir yiyecek ya da içeceği başka bir yere aktardığımız an etrafına dikkatlice bakmalı ve kontrol etmeliyiz.

 

MUTFAK EN BÜYÜK TEHLİKE

Özellikle çocuklar için en büyük tehlikelerden biri mutfak, meraklı çocuklarınızın ciddi sorunlara karşılaşabileceği bir mekân. Çocuklarınız bazen sizden habersiz mutfağa girebilir, kesici ya da yakıcı aletleri meraklarından dokunarak inceleyebilirler. Bu da geri dönülemez sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle çocuklarınızı mutfaktan uzak tutmalı, kesici ve yakıcı aletleri de ulaşamayacağı yerlere koymalısınız.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın