Hayat Kaliten Bu Adımlarla Yükselsin

Hayat kaliteni arttıracak bu maddeleri sakın kaçırma!

 

KAHVALTINI DÜZENE KOY

Her günün güzel geçmesi için ilk önce kahvaltının saatinde ve eksiksiz edilmiş olması gerekiyor. Eğer sen kahvaltını atlayarak güne başlıyorsan bu güne başlama enerjini düşürecek ve güne kötü bir başlangıç yapacaksın. Bunu engellemek için kahvaltını tam saatinde ve eksiksiz bir şekilde yaparak hayat kaliteni yükseltebilirsin.

 

DOĞAL OL

‘Başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin’ diyen şarkımıza katılıyor ve doğallığın öncelik olduğunu vurguluyoruz. Arkadaş çevrende, ailenle beraberken herkes gibi davranarak onların seni sevmesini beklemek hem seni gün geçtikçe daha mutsuz edecek hem de hiç olmadığın bambaşka birini kendine benimsetmeye çalışacaksın. Bu durumda çevrendeki her insan aslında seni değil gösterdiğin kişiyi sevmiş olacaklar. Bu nedenle kendin ol, doğal ol insanlar seni eksiklerinle fazlalarınla sevsin. Böylelikle hayat kaliten kat kat artacaktır.

 

SEVDİKLERİNLE VE SENİ SEVENLERLE ZAMAN GEÇİR

Enerji her şeydir! Gün içerisinde insanlarla ne kadar pozitif ve yakın konuşursan günün o kadar güzel ve eğlenceli geçer. Fakat etrafında enerjini düşüren, seni sürekli üzen ve motivasyonunu kıran kişiler olduğunda dünyanın en mutsuz insanına dönüşebilirsin. Bunun için hayat enerjini düşüren insanlardan uzak dur, seni hayata bağlayan, mutlu hissettiren ve yanında her şeyi rahatlıkla yapabileceğin kişilerle yakın ol. Aslında bu konuya sadece insanlar için değil iş hayatında da sevdiğin işi yapmalı, motivasyonunu düşüren bir işte çalışmamalı sevdiğin işi yapmalısın.

 

DİJİTALDEN UZAKLAŞ

Evlerde kaldığımız bu günlerde canımız sıkılıyor ve elimiz devamlı telefona gidiyor. Fakat sosyal medyada gördüğümüz hayatlar, çevreler bizi gizliden gizliye mutsuz bir insan yapıyor. Çünkü insanlar oradaki kişilerin mutluluklarını, hayata bakışlarını ve yaşamlarına çok çabuk özeniyor ve kendisini de onlar gibi görmek istiyor. Fakat şunu unutmamalıyız ki sosyal medyada herkes mutluluğunu, neşesini ve pozitifliğini paylaşıyor. Oysa bizler gibi onlarda hayat zorluklarını yaşıyor ve mutsuz oluyorlar fakat bunları size göstermek onlara prim vermeyeceği için yalnızca mutluluklarını paylaşıyorlar. Bunun yerine her zaman halimize şükretmeli, nelere sahip olmadığımızı değil nelere sahip olduğumuzu fark etmeli ve bulunduğumuz şartlardan mutluluk duymalıyız.

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın