Gelinlikte Kumaş ve Mekan Kriteri!

Gelinlik seçimi günümüzde çok alelade şekilde yapılabilmektedir. Fakat seçim yaparken çok fazla kriteri göz önünde bulundurmalı ve ona göre seçim yapılmalı.

Gönül Kolat Susam’ın Aysha dergisine özel verdiği önerileri okumaya hazır mısınız? Gönül Kolat Susam’ın bu tavsiyeleri düğün gününe az kalanlar, çılgınlar gibi gelinlik arayışında olanların çok işine yarayacak.

Gelinliğin kalitesini gösteren en önemli unsurların başında kuşkusuz kumaş geliyor. Gelin adaylarımız özellikle kumaş seçiminde bir moda tasarımcısına mutlaka danışmalı ve alışveriş öncesi kumaşlar hakkında gerekli bilgiyi edinmelidir. Ayrıca gelinlik seçiminde dikkat etmeleri gereken bir diğer konu da düğün mekanına uygun olarak gelinlik seçmeleridir. Düğününüzün yapılacağı mevsim de gelinliğinizin kumaşını etkileyen bir başka faktörlerden biri…

Orta ve kısa boy gelinler, gelinlikte kabarık olmayan hafif kuyruklu evaze etekleri tercih etmelidir. Motif seçimlerinde ise küçük ve boyuna detaylar gelin adayları için iyi bir seçenek olabilir. Fazla kilosu olan gelin adayları ise belden kabarık gelinlik modellerinden kaçınmalı ve olabildiğince hatları belli etmeyen hafif dökümlü kumaşları kullanmaya özen göstermeliler. Eğer düğününüz kapalı bir mekanda ve akşam olacaksa daha ışıltılı ve daha belirgin çizgileri olan işlemeli dantelli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Tek parça ve fazla detayı olmayan hafif işlemeli bir gelinlik tercih ettiyseniz uzun bir duvakla oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gelin adaylarının dikkat etmesi gereken konuların bir diğeri ise gelinlik provalarını son güne bırakmamaları olacaktır. Eğer gelinliğinizin üzerinizde şık, uyumlu ve rahat durmasını istiyorsanız provalara da gereken vakti ayırmaya özen göstermelisiniz. Gelinlik provaları sırasında tasarımcınız ile olabildiğince iyi bir diyalog kurun, aklınıza takılan tüm soruları sorun. Gelinlik provanızı son güne bırakıp kendinizi sıkıştırmamaya ve sezonun gelinlik trendleri ne olursa olsun kendi zevkinize ve vücudunuza uygun olan gelinliği seçmeye özen gösterin.

Tesettür Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2019 Gelinlik Trendlerine ilk siz göz atın..

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.