Haftanın Instagram Stilleri

Valentino’nun, 2014 yılındaki kelebek etkili pre-fall koleksiyonunu hatırlarsınız. @saharfoad, o koleksiyonu anımsatan bir elbise tercih etmiş. Elbisenin eteğinin deseni ve renkleri çok güzel olsa da beden kısmındaki straplezden bozma görüntü bu güzelliğe gölge düşürmüş.

@saharfoad instagram fenomeni
@saharfoad

Soğuk kış aylarına çok yakışan trikolar doğru kullanıldığında tarz durabilecekken yanlış kullanımı ev kıyafeti hissi verebiliyor. @kubrakarakass’ın triko elbisesi, kemerle kullanmak için uygun olmayan formdaki elbiselerden. Etek ucunun bu şekilde bol durması trikonun dokusuna yakışmamış. Metalik çanta ise ne elbisesi ne ayakkabısı ile uyumlu görünüyor.

@kubrakarakass instagram fenomeni
@kubrakarakass

@basma_k, “Yeşilin aynı tonundan ayakkabı, çanta, şal üçlüsü bulmayı başardım” diye gururla poz vermiş.  Yıl 2000 olsaydı onu bu başarısından dolayı tebrik edebilirdik. Fakat 2017’ye girmek üzereyken, takım yapma anlayışı ile şık olunamayacağını söylemekten başka çaremiz yok. Fotoğrafa bakınca arka planın styling kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. @basma_k, beyaz duvardan dolayı kamufle olmuş. O nedenle elbiseden çok, havada uçuyor gibi duran bir baş görüyoruz.

@basma_k instagram
@basma_k

@senaseveer’in pilili etek, lacivert kaban ve çizgili atkıdan oluşan üçlüsüne bayıldım. Formal bir görüntüsü olan kombininde, eline niye el örgüsü sırt çantası almış anlam veremedim. Kesinlikle bu kombinin çantası değil.  Ama çantayı görmezden gelirsek, @senaseveer bizimle yine başarılı bir kış fotoğrafı paylaşmış.

instagram stilleri moda
@senaseveer

Vücuda oturan trikolar kusurları ortaya çıkardığı için her vücut tipine uygun olmuyorlar. @mrmr_4, triko eteğinin vücudunu sarması nedeniyle olduğundan kalın, düşük belli olması nedeniyle ise olduğundan kısa görünmüş. Deri çizme ve aynalı gözlüğün güzelliği kombini kurtarmaya yeterli olmamış maalesef.

moda tesettür stil muhafazakar moda
@mrmr_4

@iymel’in yüzündeki ifadeye bakınca çok ciddi bir styling yaptığını zannediyor insan. Madem civciv sarısı terlik giyiyorsun azıcık yüzün gülsün. Üzerindeki yağmurluk gibi görünen kıyafetin kapüşonlu olması gerektiğini söylemek dışında kombinini ciddi ciddi eleştirmeyeceğim tabi ki.

muhafazakar moda stil
@iymel

Instagram’da paylaşılan, birbirinin aynısı görünen kombinler yüzünden afakanlar basmışken, @esrakekulluogluu, “Country Tarzı” ile bir farklılık yapmış. Elbisesine uygun süet botlar tercih eden @esrakekulluogluu, boynundaki şalıyla ikinci bir kahverengi tonu kullanarak elbisenin deseninin daha derin görünmesini sağlamış.

muhafazakar moda tesettür
@esrakekulluogluu

@rafidaaaaaaaah başını fotoğraf için öylesine örtmüş sanırım. Kış günü böyle sokakta iki dakika yürüyemez, rüzgar alır götürür şalını. Bonesi ile kalakalır yolda. Pardösüye gelirsek, omuza almak için uygun formda bir pardösü değil. Böyle ince kumaşlı dış giyim parçaları omuza alınınca güzel bir görüntü oluşturmaz. Direkt giyilmesi gerekir. Bunların dışında bütün olarak güzel görünüyor.

muhafazakar moda tesettür kapalı giyim
@rafidaaaaaaaah

Geçen hafta sizlerin oyları ile açık ara haftanın en şık ismi seçilen @rimelaskina, deseni 80’leri anımsatan montunu, içindeki renklerle uyumlu koyu mor şalı ile başarılı bir şekilde kombinlemiş. Montu o yıllara götürsek, parlak, mor lateks tayt ve renkli yün tozluklar ile o dönem içinde sırıtmaz.

rimel aşkına
@rimelskina

@taslim_r, yine kemer isteyen pantolonunu giymiş. Pantolonundaki köprüler öyle boş görünüyor ki gördüğüm ilk yerde kemer uzatmak istiyorum.

instagram muhafazar moda stil
@taslim_r

Instagram’da abartılı stili ile tanıdığımız @ykzceylan, kolaya kaçıp sarı-siyah “Arı Maya” kombini yapanların aksine, paltosu ile çok uyumlu olan toprak tonlarında bir şal tercih etmiş. Ponponlu etnik görünümlü çantası yerine sakin bir çanta seçimi yapsa ve kürksüz bir ayakkabı kullansa daha iyi sonuç elde edebilirdi.

instagram fenomenleri muhafazakar moda stil
@ykzceylan

Normalde styling yaparken başörtü ile kullanılan şapkalar ve bereler kombine oturmuyor ve zorlama duruyor. Ama @zaskiasungkar15’in binici şapkası, kolej renkleri ile oldukça sevimli olmuş.

instagram muhafazakar moda stil
@zaskiasungkar15

Futbolcu Mustafa Pektemek’in eşi @senapektemek, zarif stili ile Instagram’da merakla takip edilen profillerden biri haline geldi. Gece şıklığında, sırta doğru uzun bırakılan şifon şalları çok seviyorum. Bana Gangster Squad filmindeki Emma Stone’un kırmızı elbisesini hatırlatıyor. Keşke daha iyi bir fotoğraf olsaydı da elbisesinin etek ucundaki detaylarını net bir şekilde inceleyebilseydik.

instagram moda
@senapektemek

@sondos_aq, şık bir styling yapmaya çalışmış. Ama ceketinin kumaşı, Kızılay dağıtmış gibi herkeste bir tane olan, pırlantalı Chanel broşu kullanmak için uygun bir kumaş değil. Broşunu, daha kaliteli dokusu olan bir kumaş ile tercih etmesi gerekirdi. Ceketinin önündeki fırfırlar, uzun mesafe koşuyu birincilikle bitirmiş de koşarken varış noktasındaki kurdele üzerine yapışmış gibi görünmesine sebep olmuş.

moda stil kadın
@sondos_aq

@sauf.etc, bu kombininde kalın kabanı ile kışlık şal tercih ederek gönlümü kazandı. Kışlık şallar, yünlü kazaklar ve kaşe kabanların üzerine örtülen incecik şifon şallara göre mevsim ile çok daha uyumlu görünüyor.

moda stil instagram
@sauf.etc

Birçok kişi sadece yanlış şal rengi ile abiye elbiselerini mahvederken @ebrusevertrk’ü başarılı renk seçiminden dolayı takdir etmek gerek. Fakat öndeki büyük kurdele, elbisesini ters giymiş gibi görünmesine sebep olmuş. O nedenle profilden olan fotoğraf daha iyi duruyor. Proporsiyona uygun olmayacak kadar yüksek topuk giyildiği için bacak boyu abartılı derecede uzun görünüyor. Yine de markanın muhafazakar kadınlar için tasarımlar yapmaya başlamasından dolayı mutluyum ve @ebrusevertrk’ün deneyeceği yeni elbiseleri merakla bekliyorum.

şık elbiseler tesettür
@ebrusevertrk

@fashionwithfaith’in pastel tonları tercih ettiği kombinini çantası hariç çok beğendim. Bu tarz bol paçalı takımlarda, beldeki uzak doğu etkisi yaratan kuşaklar çok hoş duruyor. Tek sorun, sargı bezi niyetine kullanılmış olan şalı. Bu kadar sıkı sıkı saracak ne var anlamak mümkün değil.

kapalı moda tesettür muhafazakar
@fashionwithfaith

Bu haftalık da bu kadar. En beğendiğiniz isim kim oldu merak ediyorum. Haftaya Pazartesi, bambaşka muhafazakar stillerle görüşmek üzere… Sevgiler…

Hazırlayan: @birsevde

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.