Kış Trendlerine Göre Alışveriş Vakti

Mevsim değişikliklerinde yaşanan bir problem var ki, o da ‘giyecek hiçbir şeyinizin olmaması…’ Tabi trend olan ürünlerden bahsediyorum. Yaza girdiğimizde geçtiğimiz yaz aldığımız onca şeyin artık hiçbir kıymeti kalmamıştır ve alışveriş telaşı başlar. Aynı şey kış mevsimi için de geçerli. Bu sebeple önceden alınan kıyafetlerimiz artık ‘eski’ kıyafetler olduğu için yeni bir alışveriş rotası oluşturmamız gerek.
 
Trendleri bilmeden alışverişe çıktığımızda sadece gözümüze güzel görünen parçaları sepetimize atabiliyor fakat sonrasında herkesin trendy ürünler giymeye başladığını fark ediyoruz. Sonra ne oluyor? Tabi ki bilinçsizce aldığımız o ürünler gardıroplarımızın dipsiz dibine doğru yol alıyor. Kaçınılmaz son!
 
Bu kış, böyle durumlarla karşılaşmamak için de alışverişe çıkmadan trend parçalara bir göz atmalı ve minimum masrafla maximum trendy bir kış geçirebilelim istiyorum. Bu sebeple 2016-2017 sonbahar-kış trendlerinden yola çıkarak, olmazsa olmaz parçaları seçtim…
 

beyaz gömlek

 
Trençkot
Artık trençkotlar hayatımızda o kadar büyük bir yer kaplıyor ki onlarsız bir geçiş mevsimi düşünülemez. Hiçbir zaman trendlerden düşmeyen trençler bu sezon da yerlerini aldılar. Ancak kendileri biraz daha hareketli, bol, bir o kadar da parlaklar. Geçtiğimiz sonbaharda aldığınız klasik trençkotunuza alternatif olarak daha bol ve kürk detaylı olanları tercih edebilirsiniz.
 

trençkot

 

trençkot

 

trençkot

Dik Boğazlar
Geçen kışın çok kullanılan parçalarından olan boğazlı kazakların boğaz kısımlarında bir tık kısalma mevcut gibi görünüyor. Bu kazakları yazın aldığınız askılı bluzların veya elbiselerin içine giyerek de değerlendirebilirsiniz. Hatta boğazlı elbiselerden de edinirseniz ne mutlu size.
 

 
Kazaklar
Bu sezon en sevdiğim trendlerinden biri de uzayan kollar ve salaş kazaklar. Önceki sezonlarda truvakar kolları çokça görmüştük ve hiçbir şekilde olduramıyorduk. Sanki kazağımızı yanlış ayarda yıkamış gibiydik. Ama bu sezon elimizin üstünü dahi kapatan kazaklar ön planda görünüyor. Kollarımızı hafif sıvayıp o dalgalı görüntüye ulaşmayı seviyoruz. Hem gömlekler hem de trikolar ve elbiselerde kullanılan bu ayrıntıyı 2016-2017 kışında sıklıkla göreceğiz gibi…
 

Kolları uzayan kazaklara ek olarak son zamanlarda kadınları dar kıyafetlerden ziyade bol parçaların içinde görmeye alıştık. Ben de çok severek giyiyorum. Bu görüntü devam ediyor olacak gibi çünkü kazaklar, uzayan kolları ve genişleyen kesimleriyle raflarda baş köşeye oturdu.
 

kazak

 

kazak

Kadife
Deriler, süetler, ketenler, satenler ve ardından kadife de aramıza katılmış bulunuyor. Bu sezon elbiselerden pantolonlara, ayakkabılardan çantalara birçok parçada kadife kullanıldığına çok sık rastlıyor olacağız. Bu sebeple kadifelere de bir şans vermeniz iyi olur diye düşünüyorum.
 

kadife takım

 
Geniş Pantolonlar
Boyfriend jeanler ve kabanlarla başlayan dökümlü ve bol giyinme trendi hızını kesmeden devam ediyor. Dar, yüksek bel kalem etekler yerini pilili bol eteklere, dar kumaş pantolonlar ise yüksek bel bol pantolonlara bırakmış vaziyette. Dar jeanleriniz gardıroplardaki yerlerini korurken alternatif olarak kalın kumaş, bol, hatta bir de İspanyol paça pantolon bu sonbahar-kış sezonunda en vazgeçilmez parçanız haline gelebilir.

 

geniş pantolon

 

geniş pantolon

Kürk 
En sıcak ayrıntı olarak nitelendirdiğim kürkler bu kış revaçta olacaklar. Tamamı kürk olan montların yanı sıra kürk detayları olan zarif parçalar da ön planda yer almaya başlıyor. Pastel tonlarda küçük bir anahtarlık da olsa gardıroplarınızda bulunmalı.
 

kürk

 
Parlaklıklar
Kadife kumaşların yanı sıra gümüşler ve parıltılı kumaşlar da bu kışa göz kırpan diğer detaylardan biri. Parlak etekler, elbiseler ve pantolonların yanı sıra bere, kaşkol ve aksesuarlar da bu anlamda en çok öne çıkanlar arasında diyebilirim. Gözümüz çok alışık olmasa da küçük parçalarla hayatımıza ekleyebiliriz. Eminim bir süre sonra vazgeçilmeziniz olacak.
 

parlak etek

 

parlak

 

parlak

 

Zeynep Efser Başaran
Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın