İspanyol Paça Nedir: İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır?

İspanyol Paça Pantolon Nedir

1970’lerde çok moda haline gelen model basenden üst bacak bitimine kadar dar, dizden bileklere kadar genişleyen, kadınların senelerdir vazgeçilmez tercihi haline gelmiş bir pantolon modelidir. Neden ispanyol paça dendiğine gelecek olursak, ispanyolların geleneksel kıyafetlerinin modellerine bire bir benzer olduğundan hatta onların geleneksel kıyafetlerinde sadece escort bayan pantolon paçası değil gömlek manşetleri de böyle genişçe gelmektedir bu yüzden bu pantolon modeline, ispanyol paça pantolon modeli denmiştir. Başta halk tarafından ispanyol paça olarak isimlendirilmiş olsa da o kadar çok halk diline yerleşmiş ki daha sonra da moda diline yerleşmiştir. Ayrıca bol paça pantolon kime yakışır, rahatına düşkün ve efil efil olsun diyorsanız tam sizlik bir pantolon modelidir. İspanyol paça siyah pantolon modeli sık tercih edilen modeller arasındadır.

Siyah İspanyol Paça Pantolon

İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır

Pantolon modasının olmazsa olmazı ispanyol paça pantolonlar aslında her dönem kullanılabilen, kadınların kurtarıcı pantolon modelidir. Kurtarıcı diyoruz çünkü boy, basen problemi olmadan giyebileceğimiz pantolon modelidir. Kimler ispanyol paça pantolon giymeli dersek güzel kızlara kombin yapıldığı sürece ispanyol paça pantolon herkese yakışır. Kombinleme konusuna gelecek olursak eğer basen kısmımız da genişlik söz konusuysa daha bol paça pantolon ya da uzun tunik tarzı üstlerle kombinlenmeli bacak boyumuz kısaysa yüksek bel ispanyol paça pantolonlar seçilmeli ve bel oyuntunuzu ortaya çıkaran şık bir bluzla kombinlenmelidir.

Yüksek Bel Pantolon Kimlere Yakışır detaylı inceleyin..

İspanyol Paça Pantolon Kimler Giymeli

Kurtarıcı pantolon modeline ispanyol paça pantolon dedik peki aslında bu modeli kimler giymeli kimler tercih etmeli. Tabi ki bacak boyunu olduğundan uzun göstermek isteyenlerin ilk tercihi olabilir çünkü ispanyol paça pantolonun kesim modeli nedeniyle insan vücut hatlarını daha doğrusu bacak boyunu tıpkı bir illizyonist gibi uzun gösterme özelliği vardır.

Daha sonra boyu kısa ve basen kısmı geniş olan kişiler ispanyol paça pantolon modellerini seçebilirler. Böylelikle basen kısmımız daha dar ve düzgün görünecektir, özellikle de ispanyol paça pantolonların daha salaş ve daha geniş kesimli modellerini tercih edebilirsiniz. Tesettür ispanyol paça kombinleri yukarıdaki önerilere göre  tercihleri gibi kombinlenebilir.

İspanyol Pantolon
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın