Kapalı Tesettür Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır

Her bayan bembeyaz gelinliğini giyip, hayatındaki en önemli kararı vereceği günün hayallerini kurar. İşte bu nedenle gelinlik her zaman en saf, an masum duyguların; aynı zamanda en mutlu ve en önemli anlardan bir tanesinin temsilcisidir. En az evlilik kararının kendisi kadar önemsenen gelinlik modeli, unutulmaz anların en önemli parçası ve gelecekte anı olarak kalacak o önemli günün en değerli temsilcisidir.

Yıllar sonra bile bayanlar evlendikleri günü anlatırken gelinlik modellerinin üzerinde özellikle durmaktan zevk alırlar. Anlamı ve önemi tartışılamayacak kadar büyük olan gelinlik modelleri üzerinde hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde yüzlerce moda tasarımcısı çalışmaktadır. Bu nedenle her geçen yeni bir gelinlik modeline rastlamak mümkün. Ancak son yıllarda tesettürlü gelinlerin de gelinlik konusunda hassas ve seçici davranmaya başlamasıyla beraber, tesettür gelinlik modelleri de giderek yaygınlaşmış ve etkileyici hale gelmiş durumda.

Tesettür Gelinlik Modelleri

Dekoltesi olmayan ve tamamen kapalı olarak tasarlanan tesettür gelinlikler prenses, balık ya da düz modellerin hepsinde, birbirinden zarif incilerle ve pullarla süsleniyor. Aynı zamanda son yıllarda dantel detayları ağır basan tesettür gelinlik modelleri, giderek daha tercih edilir hale gelmiş durumda.

Tesettür Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Tesettür gelinliklerdeki en önemli parça ise hiç şüphesiz ki başörtü kısmı. Bazı gelin adayları enseden bağlanan başörtü biçimli gelinlik modellerini tercih ederken kimileri ise boynu ya da çeneyi tamamen örten modellerden zevk alıyor. Her iki durumda da başörtünün üzerine eklenen tül ya da dantel detaylı duvaklar, yine pul ve inci detaylarıyla hareketlendirilerek ortaya harika tesettür gelinlikler çıkarılıyor.

Tesettür gelinliklerin genel model olarak da klasik gelinliklerden kalır yanı yok. En çok tercih edilen tasarımlar arasında tabi ki prenses model gelinlikler yer alıyor. Bunun yanı sıra son yıllarda balık model tesettür gelinliklere de ilgi oldukça büyük. Ancak duvak ve başörtü her zaman tesettür gelinliklerde belirleyici parça.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan