Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Estetik cerrahi genellikle kadınlar ile özdeşleştirilse de gerçekte her yıl daha fazla erkek vücutlarını şekillendirmeye ve geliştirmeye yardımcı olması için plastik cerrahiye yönelmektedir. Erkekler arasında en popüler olan prosedürlerin başında hastanın genel görünümünü büyük ölçüde değiştirebilen karın germe estetiği ameliyatı gelir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz’dan karın germe estetiği ile ilgili en çok merak ettiğiniz soruların yanıtlarını aldık.

Karın Germe Ne İşe Yarar?

Karın germe ameliyatı hem kadınlar hem erkekler için kilo verdikten sonra ortaya çıkan gevşek cildin çıkarılması, kırışan karın derisinin sıkılaştırılması ve daha genç bir görünüm elde edilmesi amacıyla uygulanır. Erkeklere uygulanan karın germe ameliyatının erkek anatomisinin, ihtiyaçlarının ve hedeflerinin benzersiz yönlerini ele alması gerektiğine dikkat çeken Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz; “Erkeklere ve kadınlara uygulanan karın germe prosedürü hemen hemen aynı olsa da aradaki en temel farklılık, karın germe ameliyatı ihtiyacının altında yatan nedenlerde ortaya çıkar. Erkekler tipik kilo alma kalıpları nedeniyle kilo verdikten sonra karın bölgesinde cilt gevşekliği yaşarlar. Yağ, göbek deliğinin arkasında birikme eğilimi gösterir ve cildi doğrudan öne doğru gerer. Kilo verme sonucu bu bölgedeki cilt gevşeyerek estetik açıdan hoş olmayan bir görünüme neden olabilir.” dedi.

Erkeklerde Karın Germe Ameliyatı Süreci Nasıl Olur?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Karın germe estetiği prosedürü erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi uygulanır. Ancak anatomideki bazı farklılıklar kullanılan teknikte ve prosedürde bazı küçük değişikliklere neden olabilir. İstenmeyen, sarkık deri ve yağ dokusunun vücuttan uzaklaştırılması için uygulanan süreç kadınlarda ve erkeklerde aynıdır. Enine kesi erkek karın germe estetiği ameliyatında da her iki kalça kemiği arasındaki kasık bölgesinin hemen üzerinden yapılabilir. Ancak kadınlar genellikle kavisli kesiyi tercih ederken erkeklerin tercihi çoğunlukla düz kesi yapılması yönündedir. Ayrıca erkeklerde 6-pack karın kasını ortaya çıkaracak bir yağ alımı uygulanması söz konusu olabilir.”

Karın Germe Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

Kilo kaybı, yaşlanma ya da farklı nedenlere bağlı olarak karın bölgesinde gevşemiş ve kırışmış cildin ortaya çıkması durumunda karın germe estetiği etkili bir çözüm olabilir. Karın germe ameliyatı ile fazla deri alınarak pürüzsüz ve doğal görünümlü bir fiziğe kavuşulması sağlanır.

Karın germe ameliyatı bir erkeğin karın bölgesi cildinin sıkılaştırılması, yağlarının alınması ve karın kaslarının belirginleştirilmesi yoluyla nihai vücut şekillendirme dönüşümünde son adım olarak işlev görebilir.

Elde edilebilecek olağanüstü kozmetik değişikliklerin yanı sıra karın germe ameliyatı daha iyi bir görünüm kazanmaya bağlı olarak erkeklerde öz güven artışına neden olabilir.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın