Yükselen Trend: Erkek Bakımı

İnsanların ruhsal ve fiziksel olarak kendilerini iyi hissetmeleri için kişisel bakım yenilikleri sunan ÖmürKlinik uzman doktorları Ömür Tekeli ve Evşen Altunay önderliğinde kişisel bakımda yenilikçi çözümler, özel ve etkili uygulamalar sunuyor.

Günümüzde bakımlı olmanın ve estetik yaptırmanın yaşı ve cinsiyeti kalmadı. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de cilt bakım rutinine dikkat çeken Uzman Doktor Ömür Tekeli, fark yaratan erkek bakım ritüellerini paylaşıyor. Gün içerisinde kadınlar kadar kişisel bakımına özen gösterenerkeklerin sadece tıraş olmakla sınırlanmaması gerektiğini vurguluyor. Erkek cildinin kadın cildine göre daha kalın olduğunu ve hormonal yapısı nedeniyle daha çok yağ ürettiğini belirten Dr. Ömür Tekeli, erkek cildinin de düzenli temizlik ve bakıma ihtiyacı olduğunu vurguluyor. Çeşitli peeling ve yüz maskelerinin gündeme gelmesi ile erkeklerinbotoks uygulamaları da gittikçe artıyor. Yaşının en iyisi olmak adına erkekler de artık minik dokunuşlar için doktorlara başvuruyorlar.

Genç ve Doğal Bir Görünüm

Kadınlara oranla daha sert bir yüz yapısına sahip olan erkeklerin botoks uygulamalarını tercih etmesindeki en önemli etkenin mutlu ve dinç görünmek olduğunu söyleyen Uzman Doktor Ömür Tekeli; Erkeklerin daha genç, tazelenmiş, aydınlık bir cilt ile ince çizgilerden ve kırışıklardan kurtulmak istemeleri botoks uygulamasını seçmelerindeki en önemli sebep diyebiliriz. Kırışıklıkların yoğun olarak bulunduğu bölgelere uygulanan botoks işlemiyle, erkeksi ifadeyi bozmayan, mimik yapısını değiştirmeyen doğal görünümlü uygulamalar tercih ediliyor. Botoksla iki kaş arasındaki çatma çizgileri, göz kenarlarındaki kaz ayakları gibi ince kırışıklıklar giderilebiliyor. Botoksun etkisi ise hemen hemen 3. günde başlar, 10 gün içinde tam oturur ve ortalama 4-6 ay devam eder. Yenilikçi ve güncel çözümler sunmaya özen göstererekÖmür Clinic olarak, kasların gevşemesi ve cildin daha genç bir görünüm kazanması için FDA onaylı uygulamalar kullanarak ciltteki ince çizgileri yatıştırarak kırışıklık oluşumunun önüne geçiyoruz.”

Rahat Hareket İmkanı

Yaz sıcaklarının artması ile terlemenin yükseldiği bu dönemde erkeklerde kadınlara oranla daha fazla ter problemiyle karşılaştıklarını dile getiren Uzman Doktor Ömür Tekeli, Özellikle el, ayak ve koltuk altında belirgin şekilde ortaya çıkan ve kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen aşırı terleme, kişinin günlük hareket potansiyelini kısıtlayarak bazı sağlık problemlerine sebep olabiliyor. Hiperhidroz olarak adlandırılan aşırı terlemeye karşı Botoks deri altına enjekteedilerek, ter üretimi geçici olarak ortadan kaldırıyor. Böylece, yaz aylarında aşırı terlemeye maruz kalan erkekler için günlük rutinin sürekliliğini engellemeden sağlıklı bir yaşam sunuyoruz.”

En Önemli Detay: Temiz Bir Cilt

Cilt lekeleri erkeklerde kadınlara oranla daha seyrektir, bunun sebebi ise kadınlardaki hormonların leke oluşumuna katkıda bulunmasıdır. Yanlış beslenme, genetik yapı ve kirli hava gibi faktörler lekelerin oluşmasında etkilidir. Erkeklerin bu detaya önem vermemesiyle melanin dediğimiz cildimize rengini veren pigment vücudun belirli bölgelerinde yüksek miktardatoplanır ve leke oluşumuna yol açar. Öte yandan yaş ilerlemesi ve uzun süre boyunca güneşe maruz kalmak da leke oluşmasına yol açar. Leke tedavisinde Q-Switched lazer vePico lazer tedavilerini öneren Ömür Clinic uzmanları bu tekniği dövmelerin çıkarılmasında, pigment içeren lezyonlarda ve cilt gençleştirmede de kullanmaktalar. Yüksek enerjiye sahip lazer atışları cilde zarar vermeden pigmentler tarafından emilerek, parçalara ayrılıyor ve cre içerisine alınarak o bölgeden uzaklaştırılıyor. Hızlı iyileşme süreci, yan etkilerinin az ve her cilt tipine uygun olması Q-Switched ve Pico lazertekniklerinin önemli özellikleri olmasıyla tercih oranını artırıyor.

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın